Archiv podle kategorií: Dámské svetry

Klasické střihy dámských svetrů

U dámských svetrů existuje opravdu nepřeberné množství střihů. Mnohé jsou extravagantní, některé jsou módní a jen krátkou dobu oblíbené, jiné zcela nekonvenční. Ale existuje skupina základních, nadčasových a zcela klasických střihů. A právě o nich je tento článek.

Propínací svetr s výstřihem do V

Dámský kašmírový cardigan, N.PEAL

Tento střih svetru, který se neobléká přes hlavu patří v současné době k nejoblíbenějším. V dámském provedení se objevil ve 20. letech 20. století a byl odvozen od pánského modelu, který se nazývá cardigan (více se o svetrech cardigan dozvíte na našem blogu).

Tento svetr je možné nosit  (a často se i nosí) místo saka, kdy je jednoznačně pohodlnější a méně formální, ale přitom stále mimořádně elegantní. V tlumenějších, tmavších barvách se nemusíte bát si takový svetr vzít i na společenské události; ve světlejších, pastelových barvách působí svěže, uvolněně a sportovně. V chladnějším počasí lze dámský cardigan nosit i pod sáčkem, kdy právě výstřih do V saku nevadí.

Více se o dámských cardiganech dočtete na tomto blogu. Naší nabídku luxusních kašmírových dámských cardiganů najdete na www.SEKORA.cz.

Propínací svetr s okrouhlým výstřihem

Světle modrý kašmírový svetr s propínáním a okrouhlým výstřihem

Jedná se vyloženě o dámský svetr, který nemá svého ekvivalenta v pánském světě. Svetr je nesmírně elegantní a oblíbený, i když je mnohými pokládá za usedlejší. Okrouhlý výstřih podporuje jednolitý vzhled svetru a zapínání na knoflíčky (správně by měly být perleťové) vytváří zeštíhlující svislou linku po délce celého trupu.

Výborně se hodí do chladnějšího počasí, kdy právě celistvost předního dílu poskytuje dodatečnou ochranu před chladem. Pro kancelářské či business prostředí jsou oblíbené tmavší barvy (černá, temně modrá či šedá) doplněné klasickou bílou nebo světlounce béžovou. Pastelové barvy naproti tomu přidávají svetru sportovnější ráz, i když tento svetr bude stěží vypadat jako ryze sportovní.

Naší nabídku kašmírových propínacích svetrů s okrouhlým výstřihem najdete na www.SEKORA.cz a více se o těchto svetrech dozvíte na tomto blogu.

Svetr s výstřihem do V

Kašmírový svetr s výstřihem do V, N.PEAL

Svetr s hlubším výstřihem, který se obléká přes hlavu patří mezi nejklasičtější a nejoblíbenější. Působí mladistvě, má sportovní šmrnc a přitom je vysoce elegantní a lze ho nosit i pro méně formální příležitosti, stejně jako pro volnočasové aktivity.

Svetry s výstřihem do V jsou k dispozici v široké barevné paletě a je jen na vlastníkovi, pro kterou část barevného spektra se rozhodne. Mezi ty klasické barvy patří bílá, modrá, červená a černá, ale volba je opravdu jen na nositelce.

Bližší podrobnosti o dámských svetrech s výstřihem do V najdete na tomto blogu. Naší nabídku dámských kašmírových svetrů s výstřihem do V najdete na www.SEKORA.cz.

Svetr s okrouhlým výstřihem

Kašmírový svetr s okrouhlým výstřihem, N.PEAL

Svetry s okrouhlým výstřihem, které se oblékají přes hlavu patří spíše ke sportovnějším modelům a jsou obzvláště vhodné pro volnočasové aktivity. Jemnější, tenčí svetry této kategorie je možné nosit i pod sako a pak jsou vynikajícím společníkem i pro příležitosti formálnějšího rázu.

Stejně jako všechny svetry s okrouhlým výstřihem se výborně hodí do chladnějšího počasí, kdy – díky své celistvosti – lépe udržují tepelnou pohodu.

Tmavší, temnější barvy u těchto svetrů mají tendenci zeštíhlovat postavu, ale i světlejší barvy rozhodně postavu výrazně nerozšiřují.

Naší nabídku luxusních kašmírových svetrů s okrouhlým výstřihem najdete na www.SEKORA.cz.

Rolák

Kašmírový rolák v barvě slonová kost, N.PEAL

Dámský rolák si vydobyl své místo na výsluní popularity v 50. letech 20. století, kdy hollywoodské hvězdy (jako např. Marilyn Monroe či Ava Gardner) se staly velkými propagátorkami tohoto kousku oblečení. Od té doby je dámský rolák výrazem ženskosti a elegance.

Klasickými barvami dámských roláků jsou především bílá a černá, ale i jiné, mnohdy nezvyklé barvy vypadají na roláčcích opravdu úžasně.

Více se o dámských rolácích dočtete na našem blogu a naší nabídku luxusních kašmírových roláků najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Dámský kašmírový rolák

Dámský kašmírový rolák je absolutní stálící v dámském šatníku. Je elegantní a přitom sportovní, nesmírně sexy a zároveň dostatečně reprezentativní, univerzální a současně pohodový a pohodlný.

Kašmír, resp. kašmírová vlna, je přírodní materiál té nejvyšší kvality. Pochází ze srsti koz kašmírských, které jsou chovány v značně nehostinných podmínkách obvykle ve střední Číně, kde teplota v zimě dosahuje až -40oC. Vlastní vlna je mimořádně teplá, hřejivá a přitom prodyšná. Zároveň je příjemná na omak a jemná a při správné údržbě dlouhověká.

Dámské kašmírové roláky, které najdete na www.SEKORA.cz jsou vyrobené z toho nejkvalitnějšího kašmíru. Kolekce pánských a dámských svetrů a úpletů značky N.PEAL je charakteristická použitím nejkvalitnější, speciálně vybrané, kašmírové vlny, perfektním zpracováním a ideální kombinací časem prověřených designů s moderními požadavky současných náročných zákazníků.

Naší nabídku dámských kašmírových roláků najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Dámský béžový kašmírový svetr – oblíbený a mimořádně univerzální

Kašmírové svetry v béžové barvě jsou nejen velmi univerzální a dobře kombinovatelné s ostatním oblečením, jsou i mezi ženami mimořádně oblíbené. Béžová barva – ať již ve světlejším odstínu nebo její tmavší varianta – působí teple, domácky a uvolněně.

Béžová barva je kombinací barev v bílých, hnědých a žlutých odstínech. Označení béžová barva se používá jak pro světlé varianty nahnědlé bílé nebo bílé s nádechem žluté přes jejich tmavší varianty až po temnější odstíny béžové, které lze již označit jako světle hnědou.

Barvy, které tvoří béžovou mají různý psychologický význam. Bílá je neurčitá, mírně nejistá a evokuje nevinnost a čistotu. V prostředí západní kultury bílá vyjadřuje i osvobození nebo pocit svobody. Hnědá je střízlivá, mlčenlivá a vážná a navozuje pocit domova a tradice. Hnědá je také často označovaná jako barva přírody, venkova. Žlutá barva je barvou, která povzbuzuje, osvobozuje a navozuje pocit souladu a harmonie.

Béžová barva ve všech svých odstínech působí teple a domácky. Jednoznačně nelze opomenout onen přírodní či venkovský nádech, která béžová evokuje a záleží jen na odstínu, jak je tento apel silný.

Dámské kašmírové svetry v béžové barvě najdete na www.SEKORA.cz.

 

Pin It

Dámský kašmírový top bez rukávů

Kašmírový pletený top bez rukávů je poměrně méně obvyklou, ale přitom elegantní součástí dámského oblečení. Svoje uplatnění najde nejen v jarních či letních dnech s hezkým počasím, kdy se může nosit samostatně, ale i v chladnějších zimních či podzimních dnech, kdy se nosí pod sakem nebo pod bundou.

Kašmírová vlna je téměř ideálním materiálem pro top bez rukávů (více se o kašmírové vlně dozvíte na našem blogu). Je hřejivá, ale současně i prodyšná a dokáže zahřát ale nedovolí, aby se tělo nekomfortně přehřálo. Je mimořádně příjemná na omak a jemná a nedráždí ani ženy s citlivější pokožkou. Zároveň je kašmírová vlna i výborně odolná a dlouhověká a i údržba kašmírových úpletů není složitá (doporučení pro údržbu kašmírových úpletů najdete na našem blogu).

Naší nabídku dámských kašmírových topů bez rukávů britské prestižní značky N.PEAL najdete na www.SEKORA.cz.

 

Pin It

Dámský zelený kašmírový svetr

Zelená barva nepatří mezi nejrozšířenější barvy dámských svetříků. Za tím, že zelená barva je neprávem opomíjená stojí pravděpodobně fakt, že zelená je spojována s vojenskými uniformami a jako taková je pokládána spíše za mužskou barvu. Ale ve spektru odstínů zelené jsou i barvy jednoznačně ženské a navíc je možné zelenou dobře kombinovat s ostatními barvami.

V prostředí západní kultury je zelená barva spojována především s přírodou. Uklidňuje, chrání, navozuje pocit poklidu, štěstí a bezpečí. Díky jejímu spojení s přírodou vyjadřuje i zdraví, naději. Doplňkovou barvou k zelené je červená, příbuzné jsou modrá a žlutá – ne barevném kole je zelená umístěná tak, že se opravdu mimořádně dobře kombinuje s ostatními barvami.

Ne každý výrobce nabízí svetříky v odstínech zelené. Ale když se zelená opravdu povede, jako například barva s označením Emerald od britské značky kašmírových svetříků N.PEAL, dokáže být opravdu velmi ženská, přátelská a mimořádně elegantní.

Naší nabídku dámských kašmírových svetrů v odstínech zelené od britské prestižní značky N.PEAL najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Jasně fialový kašmírový dámský cardigan – stylový doplněk letních a podzimních dní

Dámský kašmírový svetr s propínáním, tzv. cardigan (více se o dámských svetrech typu cardigan dočtete na našem blogu) v jasně fialové barvě je stylovým společníkem do letních či podzimních dní. Klasický střih je doplněn moderní, výraznější barvou, která se mimořádně dobře kombinuje s ostatním oblečením. Tento odstín fialové je elegantní a současně rozhodně ne nudný; svetr se může stát nejen doplňkem oblečení, ale i ústředním, dominantním prvkem celkového outfitu.

Svetr je vyrobený ze 100% superfine kašmírové vlny. Označení „superfine“ u kašmíru znamená, že se jedná o mimořádně jemnou kašmírovou vlnu té nejvyšší kvality, kde průměr jednotlivých vláken není větší než 15 µm (kašmírové vlákno má průměr mezi 13,5 µm až 19 µm a čím je jednotlivé vlákno tenčí, tím je výsledný produkt jemnější, lehčí a příjemnější). Svetr má 6 perleťových knoflíčků, kterými se zapíná a je upleten s hladkým vzorem, který je nejen elegantní, ale i mimořádně univerzální.

Jasně fialový kašmírový dámský cardignan najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Dámský šedý kašmírový svetr

Dámský šedý kašmírový svetr je mimořádně univerzálním módním doplňkem, který se výborně kombinuje s ostatním oblečením. Šedá barva – alespoň ve svých světlejších odstínech – není výrazná a proto tvoří ideální podklad pro ostatní doplňky oblečení, které rozhodně nepřebíjí.

Na monochromatické stupnici je šedá barva vše, co leží mezi oběma póly – černou a bílou. Šedá může být hodně tmavá, blízká černé (typicky antracitová) a stejně tak se jako šedá označuje světle stříbrná barva, blízká bílé. Ale ať již je konkrétní šedá libovolného odstínu, platí, že se hodí téměř k jakémukoliv dalšímu oblečení. Navíc šedá barva nebývá výrazná a proto nehrozí, že se stane nechtěně dominantní barvou celého outfitu a dává vyniknout ostatním součástem tak, jak nositelka chce.

Dámský šedý kašmírový svetr je mimořádně univerzální, ale mnohými je považován za poněkud nudný. K vyváženému celkovému vzhledu je proto dobré šedý svetr kombinovat s výraznějšími doplňky (šálou, šátkem, opaskem či kabelkou).

Naší nabídku dámských šedých kašmírových svetrů najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Dámské kašmírové svetry v odstínech červené

Dámský kašmírový cardigan temně červený, N.PEAL

Červená je oblíbenou a klasickou barvou dámských svetrů. Je elegantní, ale zároveň i výrazná a dokáže nejen doplňovat celkový outfit, ale stát se i hlavním, ústředním prvkem celého outfitu.

Červená barva je v prostředí západní kultury považována za typickou ženskou barvu. Působí vznešeně, rozhodně není fádní a budí energický dojem.Červená je barvou královskou a v minulosti bylo v některých společenstvích nošení červeného oblečení vyhrazeno jen těm nejpriviligovanějším vrstvám. Navozuje energickou akci, připomíná vzrušení ale zároveň je velice elegantní. Velkou výhodou červené je, že dobře ladí prakticky s veškerým běžným dámským oblečením – snad právě proto, že je považována za klasickou ženskou barvu.

Dámské kašmírové svetry v odstínech červené barvy – od světle růžové přes rumělkovou až po temně rudohnědou – jsou módním doplňkem, který dokáže dát ženský náboj celkovému vzhledu nositelky. Ať již se jedná o svetry propínací (tzv. cardigany) nebo o sportovněji laděné svetry s okrouhlým nebo véčkovým výstřihem, vždy dobře ladí a podtrhují ženskost outfitu.

Naší nabídku dámských kašmírových svetrů v odstínech červené barvy najdete na www.SEKORA.cz.

Červený kašmírový svetr s výstřihem do V, N.PEAL

Jasně růžový kašmírový svetr, N.PEAL

 

 

 

 

 

 

 

 

Kašmírový propínací svetr s výstřihem do V, N.PEAL

Pin It

Dámský černý kašmírový svetr – stylový a elegantní

Dámský černý kašmírový svetr patří mezi oblíbené klasické svetry. Je stylový a nesmírně elegantní – ať už se jedná o sportovnější variantu s výstřihem do V nebo o usedlejší propínací cardigan.

Černá, jako nejtmavší barva spektra, přirozeně vytváří kontrast s ostatním oblečením. Tato barva má tu výhodu, že se opravdu dobře snáší s ostatními součástmi outfitu (snad jedině u hnědé je potřeba dbát trochu opatrnosti) a je vnímána jako barva opravdu elegantní, nadčasová.

Kašmírové svetry jsou jemné, příjemné na omak, nedráždivé a dostatečně hřejivé, ale současně i vzdušné. Kvalitní kašmír je – při správné údržbě – opravdu dlouhověký, svetry se nevytahují a perfektně drží tvar. Kvalitní kašmírová vlna, podobně jako přírodní kůže, s věkem vyzrává a zachovává si své základní funkční vlastnosti.

Naší nabídku dámských černých kašmírových svetrů britské prémiové značky N.PEAL najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Dámské kašmírové svetry s krátkým rukávem

Dámský kašmírový svetr s krátkým rukávem nepatří k mainstreamovému vybavení dámského šatníku, ale jeho funkční použití i estetický vzhled jej předurčují jako perfektní doplněk pozdně letních či podzimních dní. Luxusní kašmírové svetry s krátkým rukávem značky N.PEAL jsou vyrobené z lehké, jednou skané kašmírové příze a jsou neobyčejně komfortní. V chladnějším počasí hřejí ale při vyšších teplotách se v něm nepotíte. Kvalitní kašmírová vlna je příjemná na omak a lze jí pohodlně nosit i na holé tělo.

Dámské kašmírové svetry s krátkým rukávem nejsou jen perfektní součástí sportovně laděného dámského outfitu. Lze je bez nejmenších obav nosit i do sáčka na obchodní jednání či do společnosti.

Kolekce dámských svetrů a úpletů britské prémiové značky N.PEAL je – od svého založení v roce 1936 – charakteristická použitím nejkvalitnější, speciálně vybrané, kašmírové vlny, perfektním zpracováním a ideální kombinací časem prověřených designů s moderními požadavky současných náročných zákazníků.

Naší nabídku dámských kašmírových svetrů s krátkým rukávem britské prestižní značky N.PEAL najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It