Archiv podle kategorií: Náměty na dárky

Náměty na valentýnský dárek – dárky pro ženy

Svátek sv. Valentýna – Valentýn – se slaví 14. února jako svátek všech zamilovaných a intimních přátel. Tradice slavení sváku sv. Valentýna vznikla na počátku 20. století ve Spojených státech a dnes patří celosvětově k významným svátkům.

Sv. Valentýn byl katolický kněz, který žil za vlády římského císaře Claudia II. Claudius zakazoval svým legionářům manželství protože se obával, že ženatí vojáci nebudou mít chuť válčit. Sv. Valentýn ale legionáře – navzdory příkazu císaře – oddával a okolo roku 270 n. l. byl za tuto činnost v Římě popraven. Ve čtrnáctém století personifikoval sv. Valentýna se svátkem zamilovaných Geoffrey Chaucer a od té doby je 14. únor v západní kulturní tradici svátkem lásky.

K oslavám svátku sv. Valentýna nerozlučně patří to, že si zamilovaní či blízcí intimní přátelí navzájem dávají dárky a posílají přání. K typickým valentýnským dárkům patří květiny, cukrovinky nebo módní doplňky či drobné součásti oblečení.

Hedvábný šátek

Hedvábný šátek nosí alespoň občas každá žena. Jedná se o elegantní doplněk, který se stejně dobře hodí k formálnímu oblečení i ke sportovnímu ošacení pro volný čas. Francouzské město Lyon je pověstné svou výrobou hedvábí již od renesance a dodnes ty nejkvalitnější hedvábné šátky pocházejí z Lyonu. Značka A Piece of Chic, jejíž hedvábné šátky najdete v naší nabídce, sídlí a vyrábí šátky právě v Lyonu a snaží se obnovit tradiční umění místních mistrů (více se o značce A Piece of Chic dozvíte na našem blogu). Naší nabídku hedvábných šátků A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.

Barevný proplétaný pásek

Pásek nemusí být jen funkčním doplňkem, který přidržuje kalhoty. Může být i významným estetickým doplňkem celkového outfitu. Barevné proplétané opasky britské značky Tyler & Tyler jsou předurčeny k tomu, aby spolehlivě plnily právě funkci módního doplňku. O barevných proplétaných opascích se více dozvíte na našem blogu a naší nabídku najdete na www.SEKORA.cz.

Kašmírová šála

Kašmír je právem pokládán za exkluzivní a luxusní oděvní materiál (více se o kašmíru dozvíte na našem blogu). Je jemný, hřejivý a zároveň prodyšný, antialergický a dlouhověký. Vyrábějí se z něj i zimní šály, které na první pohled působí mimořádným dojmem a přitom s přehledem plní i funkční požadavky na šálu – ochranu krku před chladem či nepřízní počasí. Naší nabídku kašmírových šál britské prémiové značky N.PEAL (více se o této značce dočtete na našem blogu) najdete na www.SEKORA.cz.

Vlněný sportovní svetr

Vlněné sportovní svetry přední novozélandské značky Native World jsou mimořádně elegantní a přitom nesmírně pohodlné. Jsou upletené z luxusní possum merino vlny, která je nesmírně hřejivá (udává se, že její tepelně izolační vlastnosti jsou až o 55% lepší než vlastnosti ovčí merino vlny), jemná a velmi příjemná na omak (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu). Svetry nezapřou sportovního ducha ale zároveň jsou i střízlivé a dostatečně elegantní. Naší nabídku dámských vlněných svetrů značky Native World najdete na www.SEKORA.cz.

Prosím, navštivte nás na www.SEKORA.cz a vyberte své partnerce valentýnský dárek, ve kterém zažije JINÝ POCIT.

Pin It

Náměty na valentýnský dárek – dárky pro muže

Svátek sv. Valentýna – Valentýn – je svátkem všech zamilovaných a intimních známých a slaví se 14. února. Tradice valentýnského svátku vznikla na počátku 20. století ve Spojených státech, odkud se lavinovitě šíří po celém světě. V poslední době je svátek sv. Valentýna hojně slaven i v České republice

K oslavám svátku sv. Valentýna nerozlučně patří to, že si zamilovaní či blízcí intimní přátelé navzájem dávají dárky a posílají přání. K typickým valentýnským dárkům patří květiny, cukrovinky nebo módní doplňky či drobné součásti oblečení.

Na www.SEKORA.cz najdete mnoho doplňků, které jsou mimořádně vhodné jako valentýnský dárek. Jsou nejen kvalitní, hezké ale jejich používání přináší opravdu JINÝ POCIT.

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky jsou drobným šperkem, který kromě své čistě praktické funkce – zapnutí rukávu košile – představují i krásný estetický doplněk pánského oblečení. V naší nabídce najdete knoflíčky klasického pojetí i knoflíčky vyloženě moderní. Všechny knoflíčky jsou opravdu originálním, neokoukaným dárkem a jejich nositeli budou navždy připomínat den sv. Valentýna. Naší nabídku manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.

Vlněné šály novozélandské značky Native World

Značka Native World je předním výrobcem úpletů z luxusní possum merino vlny (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu), která je mimořádně hřejivá, jemná a šetrná. Její šály odrážejí novozélandský respekt ke krásné a nedotčené místní přírodě a jsou barevně laděné tak, že je lze bez nejmenších problémů kombinovat s ostatním oblečením. Naší nabídku šál značky Native World (detailnější profil značky Native World je na našem blogu) najdete na www.SEKORA.cz.

Ozdobné kapesníčky

Ozdobné kapesníčky, nošené v náprsní kapsičce saka vytvářejí jakýsi poslední estetický dotek celkového vzhledu. Jejich obliba mezi muži je v několika posledních letech na raketovém vzestupu a ozdobný kapesníček dokáže zásadním způsobem oživit poměrně fádní pánský bussines vzhled. Dnes se nosí i bez kravaty a je téměř neuvěřitelné, jak dokáže kousek hedvábí zvednout celkový vzhled. Naší nabídku ozdobných kapesníčků najdete na www.SEKORA.cz.

Značková košile

Košile je dnes nezbytnou součástí pánského šatníku. Nosí se jak k obleku, tak i k džínám nebo khaki kalhotám; je nezbytná pro všechny formální příležitosti a i pro volnočasové aktivity je velmi oblíbená. Opravdová značková košile se od běžných košilí odlišuje – je z kvalitní bavlněné látky, výborně sedí na těle a je opravdu dlouhověká. Světovým centrem značkových košilí je londýnská Jermyn Street, kde sídlí i prestižní značka Turnbull & Asser (více se o značce Turnbull & Asser dočtete na našem blogu), jejíž košile najdete v naší nabídce na adrese www.SEKORA.cz.

Značková kravata

Ačkoli se může zdát, že vázanky jsou na ústupu z módního výsluní, stále jsou okamžiky, kdy je kravata opravdu nezbytná. Kvalitní hedvábná vázanka od některé z předních světových módních značek je klenotem pánského šatníku. V naší nabídce najdete kravaty značek Giorgio Armani, Pierre Cardin, Dior, Dolce & Gabbana, Gucci nebo Versace. Doporučení pro výběr té pravé vázanky najdete na našem blogu a naší nabídku značkových kravat najdete na www.SEKORA.cz.

 

Prosím, navštivte nás na www.SEKORA.cz a vyberte svému partnerovi valentýnský dárek, ve kterém zažije JINÝ POCIT.

Pin It

Náměty na dárek k sv. Valentýnu – dárky pro ženy

Svátek sv. Valentýna, který se slaví každoročně 14. února je mezi lidmi západní a křesťanské kulturní tradice vnímán jako svátek lásky a zamilovaných.

Od počátku 20. století se především ze Spojených států šíří i zvyk obdarovat toho, koho máme rádi dárkem a projevit tak náš zájem o tuto osobu. Mezi typické dárky patří květiny, cukrovinky a oblečení.

V následujících odstavcích si Vám dovolujeme předložit nekolik námětů na opravdu kvalitní a nezapomenutelné dárky ke dni sv. Valentýna.

 

 

Proplétaný opasek

Proplétané pásky jsou zajímavým zpestřením dámského šatníku. Jsou k dispozici v širokém spektru barev od klasické modré a hnědé až po módní růžovou či červenou. Jsou vyrobené propletením bavlněných vláken, což jim poskytuje nevšední texturu a na obou koncích jsou zakončené koženými obálkami, které celkový vzhled zatraktivňují. Proplétané pásky jsou moderní, elegantní a líbivé.

 

 

 

 

Kabelka na notebook

Ženu, která alespoň občas přenáší svůj notebook rozhodně potěší elegantní kožená kabelka na notebook. Kabelky mají nejen nadčasový a nonšalantní vzhled, ale jsou uzpůsobeny právě pro přenášení laptopu prostřednictvím oddílu, který je polstrován hmotou, která pohlcuje nárazy. Kabelky americké značky McKlein v naší nabídce jsou i dostatečně prostorné, dokonale řemeslně zpracované a funkčně velmi promyšlené.

 

 

 

Kašmírová šála

Kašmírové šály prestižní britské značky N.PEAL jsou nejen hebké a hřejivé, ale i esteticky zdařilé a stylové. Poskytují tak nejen ochranu před nepřízní počasí, ale jsou takovým módním doplňkem, který podtrhuje a oživuje celkový vzhled. Velmi oblíbená je kašmírová šála s leopardím motivem.

 

 

 

 

 

Čepice značky Stetson

Čepice nejen chrání před nepřízní počasí nebo před chladem, ale ženám i sluší. Navíc se čepice v poslední době stávají i ceněným módním doplňkem. V naší nabídce najdete široké spektrum čepicí legendární americké značky Stetson, která se celosvětově proslavila především svými westernovými klobouky.

 

Kašmírový svetr

Kašmírový svetr je absolutní klasika. Je jemný, hebký na omak, velice hřejivý a při správné údržbě téměř nezničitelný. Nejoblíbenějším typem kašmírových svetrů je svetr s výstřihem do V, který lze nosit jak samostatně, tak i pod sako. Svetry britské značky N.PEAL, které najdete v nabídce www.SEKORA.cz  patří mezi ty, které se stále vyrábějí z toho nejkvalitnějšího kašmíru tradičním výrobním postupem.Kromě svetrů s výstřihem do V najdete v naší nabídce i svetry propínací, vestičky či vyloženě sportovní modely.

 

 

 

Pin It

Náměty na dárek k sv. Valentýnu – dárky pro muže

Svátek sv. Valentýna – Valentýn – se slaví 14. února jako svátek lásky a všech zamilovaných a intimních přátel. Své kořeny má ve Spojených státech, kde se v této podobě slaví od začátku 20. století a postupně se tento svátek rozšířil i do celého světa, zejména ale do Evropy.

Sv. Valentýn byl katolický kněz, který žil za vlády římského císaře Claudia II. Claudius zakazoval svým legionářům manželství protože se obával, že ženatí vojáci nebudou mít chuť válčit. Sv. Valentýn ale legionáře – navzdory příkazu císaře – oddával a okolo roku 270 n. l. byl za tuto činnost v Římě popraven. Ve čtrnáctém století personifikoval sv. Valentýna se svátkem zamilovaných Geoffrey Chaucer ve své básni Ptačí sněm a od té doby je 14. únor v západní kulturní tradici svátkem lásky.

Popularitu si svátek sv. Valentýna získává od počátku 20. století a dnes patří k Valentýnu nerozlučně i to, že si zamilovaní či blízcí intimní přátelé navzájem dávají dárky a posílají přání. Mezi typické dárky k Valentýnu patří květiny, cukrovinky či oblečení.

Naše tipy na dárek ke svátku sv. Valentýna, který Vašemu blízkému nejen udělá radost, ale přinese mu i JINÝ POCIT:

Značková košile

Košile je dnes nepostradatelnou součástí pánského šatníku. Nosí se jak k obleku či saku, tak i k jeansům a svetru. Klasické a nejuniverzálnější barvy jsou bílá a modrá a velmi oblíbené jsou i košile s proužkem či jemnou kostičkou. Nejuznávanější a nejkvalitnější košile pochází od výrobců z londýnské Jermyn Street a jejich kvalita je opravdu zřetelná a viditelná. V naší nabídce je široké spektrum košilí značky Turnbull & Asser, která bezpochyby patří k nejprestižnějším, o čemž svědčí i to, že mezi zákazníky značky patří např. Winston Churchill, Cary Grant či Robert Redford.

Naší nabídku košilí prestižní značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky se dnes opět vrací na módní výsluní a získávají si svou oblibu. Na manžetové knoflíčky je možné pohlížet jako na drobný šperk, který ale navíc plní svou nezastupitelnou funkci – zapnutí rukávové manžety na košili. Tato drobná součást pánského oblečení umožňuje mužům, aby oživili svůj celkový vzhled, vyjádřily své záliby a postoje nebo náladu. V nabídce www.SEKORA.cz najdete manžetové knoflíčky jak moderní, tak i velmi klasické, stříbrné s hlavou z pravé perleti.

Naší nabídku stylových manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.

Značková kravata

Ačkoli dnes již není kravata striktně vyžadována ani při mnoha formálních příležitostech, stále se jedná o doplněk, který dokáže oživit a rozjasnit celkový vzhled muže. V naší nabídce najdete značkové kravaty předních módních návrhářů (Armani, Versace, Dior, Gucci, ad.), ale i sportovněji laděné a módní pletené vázanky, které se hodí i k vyloženě volnočasovému oblečení. Kravata patří k těm módním doplňkům, které bezpochyby potěší každého muže.

Naší nabídku vázanek předních světových módních návrhářů najdete na www.SEKORA.cz.

Klobouk značky Stetson

Ještě v padesátých letech 20. století patřily klobouky k povinné výbavě každého muže, který šel ven. Od šedesátých let obliba klobouků klesala, aby se od začátku nového století pomalu, ale nezadržitelně vracely na módní výsluní. Klobouk je nejen funkční ochranou hlavy před nepřízní počasí, ale i velmi elegantním a nadčasovým módním doplňkem. Legendární americká značka Stetson vyrábí klobouky od roku 1865 a proslavila se zejména svými westernovými modely, které účinkovali snad ve všech hollywoodských filmech z divokého západu.

Naší nabídku klobouků a čepicí legendární americké značky Stetson najdete na www.SEKORA.cz.

Kožený opasek

Opasky patří k těm doplňkům, které se díky své pohodlnosti, jednoduchosti a ležérní nonšalantnosti masivně prosadily v pánském oblečení. Opasky se dnes nosí k obleku, ke sportovnímu saku i k jeansům a jsou téměř povinnou výbavou. Kvalitní kožený pásek je rozpoznatelný i pro neškolené oko díky své textuře, jasu a lesku a navíc i dlouho vydrží a neztrácí své vlastnosti. Opasky značky Robert Charles, které máme v nabídce, patří k těm nejkvalitnějším.

Naší nabídku luxusních opasků najdete na www.SEKORA.cz.

Kašmírový svetr

Kašmírový svetr je absolutní klasika. Je jemný, hebký na omak, velice hřejivý a při správné údržbě téměř nezničitelný. Nejoblíbenějším typem kašmírových svetrů je svetr s výstřihem do V, který lze nosit jak samostatně, tak i pod sako. Svetry britské značky N.PEAL, které najdete v nabídce www.SEKORA.cz  patří mezi ty, které se stále vyrábějí z toho nejkvalitnějšího kašmíru tradičním výrobním postupem.Kromě svetrů s výstřihem do V najdete v naší nabídce i svetry propínací, vestičky či vyloženě sportovní modely.

Pánské kašmírové svetry britské značky N.PEAL najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Tip na vánoční dárek pro pány – značková košile

Pánská košile je poměrně častým vánočním dárkem. Její obliba jako dárek souvisí zejména s tím, že pokud darujete klasickou košili ve správné velikosti, máte minimální šanci něco pokazit – košilí nemá žádný muž dost, a i když věnujete košili v barvě, nebo vzorku, který již obdarovaný má, stejně ji unosí.

Popularita košilí jako dárku vede někdy k tomu, že košile se jako dárek zprofanovala, asi tak jako bačkory nebo voda po holení. Řešení protikladu v užitečnosti košile a její pověstí „zase košile pod stromečkem“ může představovat opravdová, značková košile.

Opravdová značková pánská košile je totiž jiná. Nejde jen o to, že je vyrobená z perfektní bavlny, že má prověřený střih, že obsahuje detaily jako klínek v rozparku či vyndavací výztuže límečku nebo že její knoflíčky jsou z pravé perleti. Jde o to, že opravdová značková košile se prostě jinak, lépe nosí, že dává jejímu nositeli Jiný pocit. Kdo nenosil značkovou košili (a značkovou košilí myslím tu, která pochází z londýnské Jermyn Street nebo od Charveta v Paříži) těžko pochopí rozdíl, ale jedna taková košile dá za pravdu. Stane se nejoblíbenější, nejčastěji nošenou košilí (a nejčastěji pranou, ale díky tomu, že je vyrobená z opravdu kvalitní bavlny, vydrží i časté praní) a pokud se toho, kdo jí nosí zeptáte, proč, bude asi odpovídat něco o příjemných pocitech, o nenucené eleganci a o kvalitě.

Věřte, že značková košile se tak stane opravdu výjimečným dárkem, který se nezapomíná.

Naší nabídku značkových košilí (z londýnské Jermyn Street) jedné z těch „nejznačkovatějších“ světových značek Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz. Věříme, že s košilí Turnbull & Asser nedarujete jen košili, ale opravdový JINÝ POCIT.

Pin It

Námět na vánoční dárek – značková kravata

Čím obdarovat a potěšit moderního muže? Jaký dárek zvolit k narozeninám pro úspěšného manažera, který má vše, co chce? Čím udělat radost svým významným zákazníkům mužského pohlaví? ZNAČKOVOU KRAVATOU !

Kravata je dnes nejvýznamnější částí pánského „obchodního“ oblečení, kterou může její majitel vyjádřit svou vlastní osobnost. V kancelářském prostředí většina mužů nosí jakousi „moderní uniformu“, která se skládá z tmavého obleku doplněného světlou košilí a černými doplňky (boty, pásek, aktovka). Možnost, jak tuto uniformu oživit a přizpůsobit charakteru muže, představuje právě vhodná vázanka.

Navzdory vysoce osobnímu významu volby kravaty – nebo snad i právě proto – je dnes více než 60 % všech kravat kupováno ženami. Vázanka je totiž vynikajícím námětem na dárek pro muže, který má prakticky všechno, protože vázanek v pánském šatníku prostě není nikdy dost.

Kvalitní značková vázanka je opravdu jednou z mála věcí, která potěší každého muže – ať jde o toho, kdo nosí oblek dennodenně do zaměstnání, nebo o mladého muže, který nosí kravatu jen výjimečně. Mezi notoricky známými dárky pro muže – ponožkami, vodou po holení a kapesníky – představuje elegantní kravata prestižní značky něco naprosto ojedinělého.

Tipy pro výběr kravaty jako dárku

Při výběru kravaty je vhodné pamatovat na to, že každý z nás má trochu jiný vkus. I po mnoholetém manželství může v otázce „líbí/nelíbí“ muž svou ženu velmi překvapit. Proto doporučujeme při volbě kravaty, kterou chcete obdarovat své blízké, vybírat spíše z „konzervativnějších“ a nadčasových modelů. Pro ty z vás, kteří si nejsou zcela jisti, máme připraveno několik doporučení:

Barva – optimálními barvami jsou modrá, tmavě červená a tmavě šedá či černá. Vychází to ze skutečnosti, že nejrozšířenějšími barvami obleků jsou tmavě modrá, šedá a antracitová/černá. Právě výše uvedené barvy vázanek se k těmto oblekům hodí téměř ideálně, a jsou proto vynikající volbou i pro muže, které neznáte dokonale

Vzor – proužkový nebo puntíkový vzor a jednobarevná vázanka představují naprostou jistotu při volbě dárku. Tyto vzory jsou zcela univerzální a je možné je nosit prakticky při jakékoliv příležitosti. Pokud toho, koho chcete kravatou potěšit, znáte více a odhadnete jeho vkus, můžete se pustit do výběru foulardových nebo Paisley vzorů. A pokud máte navíc i představu, k jaké příležitosti by měl obdarovaný vázanku nosit, můžete směle vybírat ze všech vzorů.

Tvar – značková kravata se obvykle nekupuje pouze na jednu sezonu, a proto i při výběru vázanky jako dárku je nejlepší zůstat u nadčasově prověřeného tvaru. V současné době je jedinou změnou tvaru kravaty její šířka. Ta „nadčasová“ je někde mezi 8,5 až 10 cm a vychází z toho, že právě tato šířka vázanky působí nejharmoničtějším dojmem vzhledem k šířce klop a současným střihům pánských sak.

Poslední pojistkou pro vás může být možnost kravatu vrátit – pokud se do vkusu obdarovaného opravdu netrefíte. A tuto možnost na www.sekora.cz máte – to zaručujeme.

Vázanky, které jsou obzvláště vhodné jako dárky, najdete na www.SEKORA.cz.

 

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru kravaty, která potěší vaše blízké – jsme si jisti, že s kravatami od www.SEKORA.cz získají opravdu JINÝ POCIT.

Pin It

Manžetové knoflíčky – perfektní námět na drobný dárek

Manžetové knoflíčky z pravé perleti a pravého stříbra, Turnbull & Asser

Košile se zapínáním na manžetové knoflíčky se bezesporu v současné době vrací do obliby. Jsou elegantnější, více sexy než košile se zapínáním rukávu pomocí našitého knoflíčku, ale mnozí muži se jejich nošení brání. Hlavním důvodem této rezistence obvykle je to, že nemají odpovídající manžetové knoflíčky, nebo nemají žádné. Tím, jak košile na manžetové knoflíčky v předchozích 30-ti letech vypadly z hlavního proudu mužského oblékání většina mužů manžetové knoflíčky nepotřebovaly a mnozí i ztratili cit pro jejich výběr a kombinaci s ostatním oblečením.

Dnes, když se košile na manžetové knoflíčky opět vracejí do fóra, se manžetové knoflíčky stávají opravdu perfektním námětem na drobný dárek. Správné manžetové knoflíky jsou nejen zcela funkčním doplňkem, ale i miniaturním šperkem, který může oživit a rozjasnit celkový vzhled..

Vzhledem k tomu, že manžetové knoflíčky mohou – a měly by – vyjadřovat i něco o tom, kdo je nosí, o jeho náladě, zájmech a pocitech, je při výběru manžetových knoflíčků jako dárku i riziko, že se netrefíte do vkusu obdarovaného. Pokud se ale budete držet následujících doporučení je šance na úspěch manžetových knoflíčků jako dárku téměř zaručena.

 • Konoflíčky s motivem, který vychází z viktoriáských tapet, Tyler & Tyler

  Vybírejte knoflíčky, které jsou klasické, konzervativní, ale současně i elegantní. Pokud obdarovaného dobře neznáte, vyvarujte se sice originálních, ale riskantních motivů na knoflíčcích.

 • Z hlediska tvaru se držte klasického kruhového, čtvercového či obdélníkového. Knoflíčky s jiným tvarem mohou být z vašeho pohledu krásné, ale nemusíte se trefit.
 • Pokud bude obdarovaný nosit manžetové knoflíčky spolu s kravatou, měly by mít knoflíčky barvu vzdáleně připomínající barvu kravaty, resp. kravat, které obdarovaný již má.
 • Modré manžetové knoflíčky, Tyler & Tyler

  Klasickými, prověřenými barvami jsou modrá, červená, černá, bílá a fialová. Černá a bílá obvykle působí nenápadně a méně výrazně a hodí se téměř k čemukoli. Červená a modrá jednoznačně spadá do klasického spektra pánských doplňků a fialová je výborným kompromisem.

 • Držte se univerzálních motivů – jednobarevných, jednoduchých geometrických či knoflíčků s květinovými vzory. Výbornou volbou jsou i drobné, zdálky stěží rozpoznatelné vzorky, např. vycházejících z tapet viktoriánské doby. Výrazné, tématicky zaměřené motivy nevybírejte, pokud obdarovaného dostatečně neznáte.
 • Pokud si to můžete dovolit, darujte knoflíčky s povrchem hlavy z pravé perleti. Jsou světlejší, ale ve světle mění svůj odstín podle úhlu dopadajícího světla. Nejsou obvykle tak výrazné, jako smaltované a proto jsou velmi elegantní.

Věříme, že při dodržení výše uvedených zásad se manžetové knoflíčky stanou opravdu perfektním a pamatovaným dárkem, který fakt potěší.

Naší nabídku manžetových knoflíčku najdete na www.SEKORA.cz, kde si zcela jistě vyberete ty pravé manžetové knoflíčky pro vaše blízké či známé.

Knoflíčky s květinovým motivem, Robert Charles

Kruhové knoflíčky v černé barvě, Robert Charles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Luxusní opasek jako dárek

Opasky – dámské i pánské – jsou výborným námětem na dárek. Téměř každý je v dnešní době používá buď pro své funkční vlastnosti (fixace kalhot nebo sukně) nebo jako efektní módní doplněk, který podtrhuje celkový outfit.

Opasky mají i tu výhodu, že nevyžadují podrobné znalosti o obdarovaném a jeho preferencích v oblékání. Jediný údaj, který byste měli znát je obvod pasu osoby, které chcete opasek dát (a s využitím naší kalkulačky na http://www.sekora.cz/velikosti4.php?tv=2&p=6 si najdete správnou velikost) nebo údaj o délce opasku, který daná osoba používá.

Čím méně znáte o módním stylu a povědomí obdarované osoby, tím lépe je přidržet se ke klasice. Pokud darujete zcela klasický pásek, zcela jistě se neztratí a bude často používaným módním doplňkem a obdarovaný si při každém nasazení takového pásku vzpomene, kdo mu pásek daroval.

Existují některá obecná doporučení pro výběr pásku jako dárku:

 • Klasický opasek je kožený, z hladké kůže. Běžná šířka opasků je okolo 3,5 cm, širší opasky jsou pokládány za sportovnější.
 • Klasické barvy kožených opasků jsou černá a hnědá. Platí, že opasek by měl být ve stejné barvě jako ostatní kožené doplňky, tedy zejména boty a aktovka či kabelka. Nejuniverzálnější barvou je černá. Hnědá se vyskytuje na páscích obvykle ve dvou odstínech – tmavé a světlé (označované jako tan). Světlejší hnědá je sportovnější, a tedy méně univerzální.
 • Opasky s povrchem, který imituje kůži exotických zvířat (krokodýl, aligátor, had, ještěrka, apod.) nemusí být – v případě příliš výrazného vzoru – ideálním jako dárek. Jemnější a subtilnější vzorek je naopak velmi dobrou volbou, a to jak v černé, tak i v tmavě hnědé barvě.
 • Přezka by měla ladit s opaskem a být spíše jednodušší a méně masivní. Větší a těžší sponky jsou krásné, ale nemusíte se trefit do vkusu obdarované osoby. Kovbojské ozdobné přezky jsou pro kovboje a obdarovaný nemusí být zrovna příznivcem kovbojů.
 • Barevné opasky jsou vhodným dárkem pro ženy, pokud dokážete odhadnout, jaká barva se bude líbit. Pokud chcete darovat barevný opasek muži, měli byste dobře znát jeho módní cit.

Z výše uvedeného vyplývá, že ideálním opaskem pro muže, který chodí do práce v obleku či saku je černý hladký opasek o šířce cca 3,5 cm s jednoduchou mosaznou přezkou. Pro muže, k jeansům může být ideálním opaskem hnědý, širší s větší a trochu ozdobnou přezkou. A pro ženu buď opasek s ozdobnější přezkou, texturou a často i širší nebo barevný ve výraznější barvě – červený, růžový či žlutý.

Věříme, že výše uvedená doporučení Vám pomohou s výběrem toho správného opasku pro Vaše blízké či známé.

Naší nabídku luxusních opasků najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It