Archiv podle kategorií: Manžetové knoflíčky

Typy manžetových knoflíčků

Základním funkčním účelem manžetových knoflíčků je, aby držely konce rukávu košile sepnuté dohromady. Nicméně kromě tohoto ryze funkčního účelu má každá sada manžetových knoflíčků i účel estetický a módní – doplňuje celkový outfit a současně i umožňuje nositeli či nositelce sdělit nenásilným a přirozeným způsobem něco o sobě a o svých okamžitých pocitech.

Asi nejčastějším hlediskem, podle kterého se manžetové knoflíčky třídí je způsob, jakým se zapínají (nebo spíše jakým spínají oba konce manžety).

 

 

Provlékací

Tento typ manžetového knoflíčku je jednodílný (tj. dřík knoflíčku je vyroben z jednoho kusu materiálu – obvykle kovu) a sestává z ozdobné hlavy, pevné spojovací tyčky (rovné či prohnuté) a je zakončen obvykle kruhovou či oválnou ploškou, která po provlečení dírkami v manžetě fixuje knoflíček na rubové straně manžety. Pokud je spojovací tyčka prohnutá sedí manžetový knoflíček lépe a zároveň je minimalizováno riziko nechtěného samovolného vyvléknutí knoflíčku z dírek. Tento typ knoflíčku patří k nejstarším a patří mezi klasické a nadčasové.

Naší nabídku provlékacích manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.

Zaklapávací

Zaklapávací manžetové knoflíčky se objevily na začátku 20. let 20. století a je charakteristický sklopnou příčnou tyčkou na rubové straně manžetového knoflíčku. Při provlékání knoflíčku dírkami se tato tyčka otočí paralelně se spojovací tyčkou knoflíčku a po provlečení se o 90 stupňů otočí tak, že vytvoří jakési T, které pevně zafixuje knoflíček. Zaklapávací knoflíčky jsou dnes nejrozšířenější díky své jednoduchosti a vysoké odolnosti proti samovolnému vyvlečení z dírek.

Nabídku zaklapávacích manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.

Řetízkové

Nejstarší typ manžetového knoflíčku, kdy hlava knoflíčku je spojena s rubovou ploškou pomocí 2 až 5 článků miniaturního řetízku. Tento typ manžetového knoflíčku byl mimořádně oblíben  až do počátku 20. století, ale v současné době se jedná spíše o raritu.

 

Oboustranné

Oboustranné manžetové knoflíčky mají dvě hlavy, které mohou být buď stejné (pak je i na rubové straně ozdobná hlava) nebo různé (a pak je možné jeden pár manžetových knoflíčků používat pro různé příležitosti. Díky tomu, že oboustranné manžetové knoflíčky mají dvě dekorativní hlavy, bývají dražší, ale jsou výrazně univerzálnější. Více se o oboustranných manžetových knoflíčcích dočtete v samostatném článku na našem blogu.

Naší nabídku oboustranných manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.

Dvoudílné

Dvoudílné manžetové knoflíčky je možné rozebrat na dva díly, které se po provlečení delší části dírkami manžety spojí, obvykle zaklapnutím a při uvolňování knoflíčku se opět rozpojí.

 

 

Hedvábný uzlík

Hedvábné manžetové knoflíčky jsou obvykle spletené z cca 3 hedvábných vláken tak, že na obou stranách je vytvořen ozdobný uzlík a oba uzlíky jsou spojené elastickým vláknem. Původně byl tento typ knoflíčků navržen výrobci košilí k tomu, aby se dodával spolu s košilemi a držel manžety rukávu v opticky příjemné pozici, která by podpořila prodejnost košile. Byl potřeba jednoduchý, levný a přitom elegantní manžetový knoflíček a hedvábné uzlíky tento požadavek splňovaly.

 

Naší nabídku manžetových knoflíčků značek Turnbull & Asser, Robert Charles a Tyler & Tyler najdete na www.SEKORA.cz.

Manžetové knoflíčky – perfektní námět na drobný dárek

Manžetové knoflíčky z pravé perleti a pravého stříbra, Turnbull & Asser

Košile se zapínáním na manžetové knoflíčky se bezesporu v současné době vrací do obliby. Jsou elegantnější, více sexy než košile se zapínáním rukávu pomocí našitého knoflíčku, ale mnozí muži se jejich nošení brání. Hlavním důvodem této rezistence obvykle je to, že nemají odpovídající manžetové knoflíčky, nebo nemají žádné. Tím, jak košile na manžetové knoflíčky v předchozích 30-ti letech vypadly z hlavního proudu mužského oblékání většina mužů manžetové knoflíčky nepotřebovaly a mnozí i ztratili cit pro jejich výběr a kombinaci s ostatním oblečením.

Dnes, když se košile na manžetové knoflíčky opět vracejí do fóra, se manžetové knoflíčky stávají opravdu perfektním námětem na drobný dárek. Správné manžetové knoflíky jsou nejen zcela funkčním doplňkem, ale i miniaturním šperkem, který může oživit a rozjasnit celkový vzhled..

Vzhledem k tomu, že manžetové knoflíčky mohou – a měly by – vyjadřovat i něco o tom, kdo je nosí, o jeho náladě, zájmech a pocitech, je při výběru manžetových knoflíčků jako dárku i riziko, že se netrefíte do vkusu obdarovaného. Pokud se ale budete držet následujících doporučení je šance na úspěch manžetových knoflíčků jako dárku téměř zaručena.

 • Konoflíčky s motivem, který vychází z viktoriáských tapet, Tyler & Tyler

  Vybírejte knoflíčky, které jsou klasické, konzervativní, ale současně i elegantní. Pokud obdarovaného dobře neznáte, vyvarujte se sice originálních, ale riskantních motivů na knoflíčcích.

 • Z hlediska tvaru se držte klasického kruhového, čtvercového či obdélníkového. Knoflíčky s jiným tvarem mohou být z vašeho pohledu krásné, ale nemusíte se trefit.
 • Pokud bude obdarovaný nosit manžetové knoflíčky spolu s kravatou, měly by mít knoflíčky barvu vzdáleně připomínající barvu kravaty, resp. kravat, které obdarovaný již má.
 • Modré manžetové knoflíčky, Tyler & Tyler

  Klasickými, prověřenými barvami jsou modrá, červená, černá, bílá a fialová. Černá a bílá obvykle působí nenápadně a méně výrazně a hodí se téměř k čemukoli. Červená a modrá jednoznačně spadá do klasického spektra pánských doplňků a fialová je výborným kompromisem.

 • Držte se univerzálních motivů – jednobarevných, jednoduchých geometrických či knoflíčků s květinovými vzory. Výbornou volbou jsou i drobné, zdálky stěží rozpoznatelné vzorky, např. vycházejících z tapet viktoriánské doby. Výrazné, tématicky zaměřené motivy nevybírejte, pokud obdarovaného dostatečně neznáte.
 • Pokud si to můžete dovolit, darujte knoflíčky s povrchem hlavy z pravé perleti. Jsou světlejší, ale ve světle mění svůj odstín podle úhlu dopadajícího světla. Nejsou obvykle tak výrazné, jako smaltované a proto jsou velmi elegantní.

Věříme, že při dodržení výše uvedených zásad se manžetové knoflíčky stanou opravdu perfektním a pamatovaným dárkem, který fakt potěší.

Naší nabídku manžetových knoflíčku najdete na www.SEKORA.cz, kde si zcela jistě vyberete ty pravé manžetové knoflíčky pro vaše blízké či známé.

Knoflíčky s květinovým motivem, Robert Charles

Kruhové knoflíčky v černé barvě, Robert Charles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Historie manžetových knoflíčků

Inzerát firmy Swank z 30.let 20. století

Ačkoliv první náznaky něčeho, co by se snad dalo považovat za manžetové knoflíčky jsou patrné již na egyptských hieroglyfech nalezených v Tutanchamónově hrobce, opravdová historie tohoto módního doplňku začíná až v 17. století. Do té doby byly rukávy košilí zakončeny tkaničkami nebo se převazovaly stuhami, často bohatě zdobenými. Okolo roku 1700 se objevily první opravdové manžetové knoflíčky. Byly bohatě zdobené, velice dekorativní, vyráběné ze zlata nebo stříbra, osazené drahými kameny nebo diamanty a velmi drahé a luxusní. V té době se jednalo o extravaganci, která byla vyhrazená jen nemnohým z nejvyšších vrstev společnosti.

S průmyslovou revolucí přišlo od počátku 18. století i zásadní rozšíření manžetových knoflíčků mezi střední vrstvy obyvatelstva, které bylo umožněno masovou produkcí, pokrokem v metalurgii a novými výrobními postupy ve smaltování. Střední třída si nemohla dovolit knoflíčky ze zlata nebo stříbra a proto si oblíbila knoflíčky pozlacené či lesklé pokovené a místo drahých kamenů s oblibou nosila na manžetových knoflíčcích repliky ze skla či smaltu.

Manžetové knoflíčky s motivem ruského imperiálního orla, Fabergé

Okolo roku 1840 se objevily první košile s tzv. francouzskými manžetami, tedy s manžetami, které se přehýbají a následně spínají manžetovými knoflíčky – tak, jak se vyrábějí dodnes, o čemž svědčí i pasáž z románu Hrabě Monte Christo Alexandra Dumase st., popisující oblečení prokurátora de Villefort Tyto košile se rychle rozšířily po Evropě i do zámoří a automaticky zvýšily poptávku po manžetových knoflíčcích. Okolo roku 1880 si Američan George Krementz nechal patentovat specializovaný stroj na masovou výrobu manžetových knoflíčků, který konstrukčně vycházel ze stroje na výrobu střel, používaných za občanské války. Od té doby se manžetové knoflíčky staly velmi rozšířeným propagačním artiklem a prakticky každá americká firma je rozdávala svým zákazníkům. I ruská carevna Maria Fjodorovna často a s oblibou dávala jako projev velké přízně manžetové knoflíčky od svého dvorního klenotníka Fabergého. Slavné klenotnické firmy – Cartier, Tiffany, Fabergé, Montblans nebo Korloff – navrhovaly a vyráběly pro své movité zákazníky pozoruhodné a dodnes vyhledávané manžetové knoflíčky.

Manžetové knoflíčky z počátku 20. století, Cartier

Asi největší rozmach zaznamenaly manžetové knoflíčky od 20. let do začátku 60. let 20. století. V roce 1924 představil Boyer manžetové knoflíčky zaklapávacího typu, které se staly (a stále jsou) nejrozšířenějšími. Košile na manžetové knoflíčky byly na vrcholu a např. produkce jediného výrobce – americké společnosti Swank Inc. – dosahovala astronomických 12 milionů párů za rok.

Od šedesátých let 20. století počíná krize manžetových knoflíčků. Souvisí s celkovým uvolněním a zjednodušením pánského oblečení, kdy košile na manžetové knoflíčky byly téměř úplně nahrazeny košilemi se zapínáním manžety na jeden, dva nebo tři knoflíčky, přišité přímo ke košili. Košile na manžetové knoflíčky – a tedy i manžetové knoflíčky – ale zůstaly i v tomto kritickém období nedílnou součástí pánského formálního oblečení a pomohly tak k zachování kontinuity i rozumných výrobních sérií, které udržely aspoň základní výrobu i výrobní know-how (např. výše zmiňovaná společnost Swank vyráběla v této době okolo 200.000 párů za rok).

Knoflíčky z bílého zlata, polovina 20. let 20. století, Fritsche

V posledních několika letech je zcela zřetelný postupný návrat košilí na manžetové knoflíčky zpět do běžné pánské garderoby. Co je na této renesanci pozoruhodné je, že se mění i dříve ustálená pravidla nošení manžetových knoflíčků. V 50. letech 20. století by bylo téměř nemyslitelné, aby muž nosil košili s manžetovými knoflíčky bez kravaty a oblekového saka, ale dnes je to nejen možné, ale i atraktivní a je to projevem vytříbeného a moderního vkusu. Podobně se dnes manžetové knoflíčky rozšiřují i na dámské halenky a přestávají tedy být módním doplňkem vyhrazeným jen mužům. Renesance manžetových knoflíčků je odrazem i toho, že manžetové knoflíčky umožňují každému nositeli (muži i ženě) vyjádřit něco o sobě, sdělit svou okamžitou náladu a slouží jako perfektní personalizační symbol.

Naší nabídku manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.

Moderní manžetové knoflíčky pro 21.století, Robert Charles

Klasika v současném provedení - Turnbull & Asser

Jak nosit manžetové knoflíčky

Odpověď na otázku Jak nosit manžetové knoflíčky je překvapivě jednoduchá – tak, abyste se dobře cítili. Nicméně i v dnešní době, kdy se móda a představa o tom „in outfitu“ mění sezónu od sezóny přetrvávají některá historická pravidla, která můžete nebo nemusíte respektovat. Ale začněme tím, co již dnes, na počátku 21. století neplatí.

 

 

 • Neplatí, že manžetové knoflíčky se nosí výhradně ke kravatě a k saku. Ještě před deseti lety byla tato poučka univerzálně platná, ale dnes je možné si košili s manžetovými knoflíčky vzít k jeansám, ke svetru nebo do obleku bez kravaty. Stále asi není vhodné nosit manžetové knoflíčky k bermudám či šortkám, ale kdo ví, kam se módní povědomí pohne ?
 • Neplatí, že manžetové knoflíčky jsou výhradně pánskou záležitostí. Stále více návrhářů a výrobců nabízí dámské halenky s rukávy zakončenými manžetami se zapínáním na manžetové knoflíčky a objevují se i manžetové knoflíčky designované výhradně pro ženy (např. s motivem dámské lodičky), i když nebývají zcela běžně dostupné. Pro dámy se ale hodí i menší, původně pánské, manžetové knoflíčky.

Naproti tomu stále platí:

 • Dodržujte barvu kovu ve vašem oblečení. Manžetový knoflíček, resp. jeho kovová část (dřík) by měl mít stejnou barvu (obvykle stříbrnou nebo zlatou, výjimečně černou) jako ostatní kovové části vašeho outfitu – přezka pásku, hodinky, brýle, přezky a zipy na aktovce či kabelce apod. Ačkoliv je tato poučka stále platná, zdá se, že bude postupně překonána (viz tzv. bicolor hodinky, které jsou kombinací zlaté a stříbrné barvy).
 • Vhodně kombinujte barvu hlavy manžetového knoflíčku. Doporučuje se, aby barva manžetového knoflíčku byla podobná barvě, která je na jiné části oblečení – např. proužek na košili, hlavní nebo i doplňková barva na kravatě nebo na ozdobném kapesníčku. Stejně, jako u ostatních součástí oblečení, lze kombinovat barvy buď do barevného kontrastu nebo do stejného tónu (tzv. tón v tónu). V případě barevného kontrastu můžete volit knoflíček prakticky neomezeně, ale v případě tónu v tónu by měly i manžetové knoflíčky zachovat hlavní myšlenku a neměly by tedy být kontrastní. Barva knoflíčků by neměla být naprosto stejná, jako jiná součást oblečení (např. kravata nebo ozdobný kapesníček) s pravděpodobně jedinou výjimkou, kterou je případná spona do kravaty nebo jiný drobný šperk. Ale v mnoha případech takové „sady“ nepůsobí zcela harmonicky.
 • Vyjádřete svou osobnost prostřednictvím manžetového knoflíčku. V dnešním uniformním světě business oblečení je manžetový knoflíček jednou z nemnoha součástí, pomocí kterých můžete vyjádřit svůj názor a náhled na svět. Můžete naznačit, že vám není lhostejná oblast ochrany životního prostředí stejně jako sympatie s menšinami či to, že si vážíte klasických hodnot. Navíc, manžetovým knoflíčkem můžete vyjádřit i okamžitou náladu – temné barvy pro splín, jasné pro radost.

Ale znovu to nejdůležitější – noste takové manžetové knoflíčky, ve kterých se budete dobře cítit a které vám dají JINÝ POCIT.

Naší nabídku manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Sběratelství manžetových knoflíčků – uklidňující a osvěžující koníček

Ruské císařské manžetové knoflíčky z dílny Fabergé, cca 1910

Nepřeberné variace manžetových knoflíčků vedou zákonitě ke vzniku samostatného sběratelského oboru. Na světě existují desetitísíce sběratelů manžetových knoflíčků, kteří se sdružují do různých sběratelských klubů – asi nejznámější je americká National Cufflinks Society.

Sběratelství manžetových knoflíčků má několik aspektů, které ho činí nesmírně atraktivním. V první řadě je tento koníček relativně levný – pokud se sběratel nespecializuje na knoflíčky z drahého kovu, diamantů, drahých kamenů nebo na značkové manžetové knoflíčky. Každý pár kvalitních manžetových knoflíčků je miniaturním uměleckým dílem – návrhář musel vynaložit svůj um a důvtip tak, aby navrhl knoflíčky, které se budou líbit. Manžetové knoflíčky bezesporu vypovídají i o době svého vzniku – o vkusu, o technologickém pokroku i o dobových náladách (např. v dobách prosperity byly manžetové knoflíčky větší a více zdobené a v dobách recese menší a více strohé. Manžetové knoflíčky nezabírají místo, jsou malé a dobře skladné. A v neposlední řadě – tak, jak roste komunita sběratelů manžetových knoflíčků – se jedná i o dobrou investici, která je velmi likvidní, protože dobrá sbírka je velmi prodejná.

Po počátečním období, kdy sběratel hromadí manžetové knoflíčky dochází obvykle ke specializaci, kdy každý sběratel začíná budovat sbírku svých oblíbených manžetových knoflíčků. Někdo se sportovní tematikou, někdo sbírá knoflíčky, které prokazatelně nosily celebrity, někdo se specializuje jen na určitý typ nebo období.

Dostupnost zajímavých sběratelských kousků je – zatím – dobrá. Ale jak roste počet sběratelů, rostou i ceny a zajímavé kousky se stávají obtížně sehnatelnými.

Na otázku proč sbírá manžetové knoflíčky odpověděl jeden 89-letý sběratel z Tampy: „Pane, sbírám a nosím manžetové knoflíčky posledních 50 let mého života. A v dobách stresu jsem se vždycky mohl odreagovat tím, že jsem se posadil a obdivoval svou sbírku. Pro mne byly manžetové knoflíčky vždy tím nejlepším lékem na problémy všedních dní. Je to prostě fantastický koníček.“

Naší nabídku manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.

Manžetové knoflíčky ve stylu Art Deco s diamanty, Fritschze, cca 1925

Manžetové knoflíčky se safírem a diamantem, Keller, cca 1920

 

 

 

 

 

 

 

 

Manžetové knoflíčky Turnbull & Asser – nadčasová klasika

Manžetové knoflíčky se – po dlouhém období ústupu ze slávy – opět vrací ma módní výsluní. Tyto elegantní miniaturní šperky jsou opět populární, a to nejen pro formální příležitosti, ale i pro vyloženě volnočasové příležitosti, k džínám či k flanelovým kalhotám. Navíc nacházejí svou cestu i do dámských šatníků.

Britská značka Turnbull & Asser, která má své sídlo ve slavné londýnské Jermyn Street a více než 125-letou historii, patří mezi několik málo světově nejrenomovanějších výrobců košilí. Značka oblékala všechny filmové Jamese Bondy a její košile byly k vidění i v mnoha dalších filmech (např. ve slavné scéně o košilích ve filmu Velký Gatsby s Robertem Redfordem). Mezi její věrné a loajální zákazníky patřili např. Winston Churchill, Cary Grant, Frank Sinatra, Fred Astaire, David Niven, Michael Caine a mnozí další.

Jako doplněk svých legendárních košilí má značka Turnbull & Asser ve své nabídce i klasické a nadčasové manžetové knoflíčky. Manžetové knoflíčky značky Turnbull & Asser jsou – stejně jako jejich košile či kravaty – především velmi klasické a luxusní. Jsou vyrobené z pravého stříbra a pravé perleti a představují etalon klasické a nadčasové elegance. Knoflíčky Turnbull & Asser jsou tradičního, dnes už téměř nedostupného, provlékacího tvaru, kdy konec knoflíčků není vybaven zaklapávací sponou, ale je realizován prostřednictvím drobné kulaté plošky, která zakončuje stopku. Stopka knoflíčků má mírně prohnutý tvar tak, aby manžetové knoflíčky dokonale seděly v dirkách manžety košile a zároveň oblý tvar stopky minimalizuje riziko samovolného a nechtěného uvolnění knoflíčku. Hlava knoflíčků je z pravé perleti v široké nabídce barevných variací. Právě díky perleti každý knoflíček mění svůj barevný odstín podle úhlu dopadajícího světla a vytváří tak zajímavý a elegantní efekt. Velikost hlavy knoflíčků Turnbull & Asser je 1,6 cm a ve středu hlavy je ozdobný stříbrný kříž, který napodobuje švy, které upevňují klasické knoflíky na košilích. Díky svým menším rozměrům jsou manžetové knoflíčku Turnbull & Asser nejen decentní a elegantní, ale výborně se hodí i k dámským košilím či blůzkám.

Nabídku manžetových knoflíčků Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Manžetové knoflíčky Robert Charles

Ačkoliv první náznaky něčeho, co by se snad dalo považovat za manžetové knoflíčky jsou patrné již na egyptských hieroglyfech nalezených v Tutanchamónově hrobce, opravdová historie tohoto módního doplňku začíná až v 17. století. Do té doby byly rukávy košilí zakončeny tkaničkami nebo se převazovaly stuhami, často bohatě zdobenými. Okolo roku 1700 se objevily první opravdové manžetové knoflíčky. Byly velice dekorativní, vyráběné ze zlata nebo stříbra, osazené drahými kameny nebo diamanty a velmi drahé a luxusní. V té době se jednalo o extravaganci, která byla vyhrazená jen nemnohým z nejvyšších vrstev společnosti.

S průmyslovou revolucí přišlo od počátku 18. století i zásadní rozšíření manžetových knoflíčků mezi střední vrstvy obyvatelstva, které bylo umožněno masovou produkcí, pokrokem v metalurgii a novými výrobními postupy ve smaltování. Střední třída si nemohla dovolit knoflíčky ze zlata nebo stříbra a proto si oblíbila knoflíčky pozlacené a místo drahých kamenů s oblibou nosila na manžetových knoflíčcích repliky ze skla či smaltu.

Asi největší rozmach zaznamenaly manžetové knoflíčky od 20. let do začátku 60. let 20. století. Košile na manžetové knoflíčky byly na vrcholu a např. produkce knoflíčků jediného výrobce – americké společnosti Swank Inc. – dosahovala astronomických 12 milionů párů za rok.

Od šedesátých let 20. století počíná krize manžetových knoflíčků. Souvisí s celkovým uvolněním a zjednodušením pánského oblečení, kdy košile na manžetové knoflíčky byly téměř úplně nahrazeny košilemi se zapínáním manžety na jeden, dva nebo tři knoflíčky, přišité přímo ke košili. Košile na manžetové knoflíčky – a tedy i manžetové knoflíčky – ale zůstaly i v tomto kritickém období nedílnou součástí pánského formálního oblečení a pomohly tak k zachování kontinuity i rozumných výrobních sérií, které udržely aspoň základní výrobu i výrobní know-how.

V posledních několika letech je zcela zřetelný postupný návrat košilí na manžetové knoflíčky zpět do běžné pánské garderoby. Na této renesanci je pozoruhodné, že se mění i dříve ustálená pravidla nošení manžetových knoflíčků. V 50. letech 20. století by bylo téměř nemyslitelné, aby muž nosil košili s manžetovými knoflíčky bez kravaty a oblekového saka, ale dnes je to nejen možné, ale i atraktivní a je to projevem vytříbeného a moderního vkusu. Podobně se dnes manžetové knoflíčky rozšiřují i na dámské halenky a přestávají tedy být módním doplňkem vyhrazeným jen mužům. Renesance manžetových knoflíčků je odrazem i toho, že manžetové knoflíčky umožňují každému nositeli (muži i ženě) vyjádřit něco o sobě, sdělit svou okamžitou náladu a slouží jako perfektní personalizační symbol.

Robert Charles je novozélandská značka luxusních módních doplňků, kterou založil Robert Charles v roce 1997. Značka je charakteristická použitím přírodních motivů (květinových motivů, obrázků divokých zvířat nebo pohledů na vesmírné objekty) k vytvoření originálních, elegantních a nadčasových módních doplňků zejména pro muže.

Základní filozofií značky Robert Charles je kvalita a originální design. Veškeré produkty, které značka nabízí pocházejí z těch nejlepších malosériových manufaktur v daném oboru – např. pásky z oblasti Coma v Itálii nebo manžetové knoflíčky jsou ručně vyráběny v Anglii. Design všech výrobků vždy pochází z vlastní dílny Roberta Charlese a značka vděčí za svůj úspěch dlouhodobé pozornosti věnované kvalitě a charakteristickému, neotřelému návrhářskému rukopisu.

Nabídku manžetových knoflíčků značky Robert Charles naleznete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Manžetové knoflíčky Tyler & Tyler – doplněk moderního muže

Tyler & Tyler je mladá značka luxusních módních doplňků. Módní doplňky Tyler & Tyler jsou charakteristické klasickými kořeny, které jsou doplněné pozoruhodnou invencí tak, aby byly moderní a zároveň stylové. Klasické kořeny nezapřou svůj anglický původ a i tím přispívají k atraktivitě značky v dnešní době.

I manžetové knoflíčky v nabídce značky Tyler & Tyler vychází z filozofie značky – moderní, líbivý a někdy až provokativní vzhled, který ale vychází z klasických a nadčasových kořenů. Specialitou značky jsou manžetové knoflíčky, které vychází ze vzorů., které se vyskytovaly na tapetách viktoriánské doby – dodnes uznávaných a velmi působivých. V podání značky Tyler & Tyler vůbec nepůsobí archaicky, ale volbou jednotlivých motivů, jejich přizpůsobením 21. století a volbou barevného podání vznikly moderní, ale přitom klasické modely. Samostatnou kapitolou jsou i manžetové knoflíčky s mírně erotickým nábojem, na nichž se vyskytují ženské fotografie právě z viktoriánské doby.

Kromě manžetových knoflíčků, jejichž kořeny tkví v době panování královny Viktorie, má značka Tyler & Tyler v nabídce i manžetové knoflíčky se sportovní tematikou – tenis, fotbal či jízda na kole jsou jen některé příklady z této kolekce.

Určitě zajímavými jsou sady, ve kterých jsou manžetové knoflíčky doplněné kovovými výztužemi límečků košile. Na výztužích se opakuje motiv, který je na knoflíčcích a celek působí velmi zdařile.

Manžetové knoflíčky značky Tyler & Tyler mají opravdu svůj styl, který odpovídá modernímu muži. Naší nabídku manžetových knoflíčků Tyler & Tyler najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

Pin It

Materiály manžetových knoflíčků – dřík

Manžetové knoflíčky se dnes vyrábějí z nepřeberných materiálů (dřevo, kámen, celuloid, drahé kovy, ocel, umělá hmota a mnohé další). Ale klasické manžetové knoflíčky mívají dvě základní části – dřík, který je kovový a hlava, která je dekorativní a nejvíce viditelná. Mezi nejrozšířenější materiály dříku patří:

Chirurgická ocel

Kvalitní nerezová ocel, obvykle stříbřitě lesklá je asi nejběžnějším současným materiálem na dříky manžetových knoflíčků. Je pevná, odolná a jednoduše výrobně zpracovatelná a zároveň působí velmi esteticky.

Stříbro

Exkluzivní materiál, který je možné vidět jak v lesklém, tak i sametově matném provedení. Stříbrné knoflíčky nebývají zcela běžné, ale vyjadřují opravdový luxus a vytříbený vkus jejich nositele. Vzhledem k tomu, že stříbro na volném vzduchu oxiduje a šedne (až černá), je u těchto manžetových knoflíčků vhodné pravidelné vyčištění stříbrných částí. Manžetové knoflíčky se stříbrným dříkem jsou obvykle vyráběné malosériově s vysokým podílem ruční práce.

Zlato

Zlato je dalším exkluzivním a původním materiálem, který se používá na výrobu manžetových knoflíčků. Zlaté manžetové knoflíčky obvykle pocházejí ze zakázkové výroby klenotníků.

Manžetové knoflíčky se čtvercovou hlavou

Manžetové knoflíčky s květy růží, Robert Charles

Manžetové knoflíčky, jejichž hlava má čtvercovou hlavu patří dnes mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější. Je to dáno tím, že čtvercová hlava má poměrně velkou plochu a ideální tvar pro umístění nejrůznějších motivů.

Manžetové knoflíčky se čtvercovou hlavou jsou k dispozici s širokým spektrem motivů – od jednoduchých ornamentálně – geometrických, přes sportovní tematiku a motivy, které identifikují nositele s nějakým životním stylem, až po manžetové knoflíčky s vyloženě erotickými motivy. Samostatnou kapitolou jsou manžetové knoflíčky s květinovými motivy, ať už provedenými jen schematicky nebo s věrnou miniaturní fotoreprodukcí květu nebo květů.

Při nošení manžetových knoflíčků se čtvercovou hlavou je třeba věnovat pozornost tomu, aby knoflíčky byly správně natočené – tak, že jejich hrana je paralelní s okrajem manžety.

Díky své oblibě je možné manžetové knoflíčky se čtvercovou hlavou nosit prakticky k libovolné příležitosti – od ryze formální, přes business nošení do práce či na jednání, až po vyloženě volnočasové aktivity.

Naší nabídku manžetových knoflíčků se čtvercovou hlavou najdete na www.SEKORA.cz.

Moderní manžetové knoflíčky Tyler & Tyler

Starožitné manžetové knoflíčky s perlou, L.E.Garrigus & Co., circa 1930

 

 

 

 

 

Pin It