Skládání ozdobných kapesníčků – Puff

Skládání ozdobných kapesníčků podle metody, které se v anglické literatuře říká puff (česky je asi nejbližší překlad fouknutí) je velmi jednoduchá a snadná metoda, která nevyžaduje dlouhé trénování nebo cvik. Navíc je puff velmi tolerantní ke kapesníčku – můžete použít prakticky libovolný, z jemného tenkého hedvábí stejně jako z těžšího, silnějšího nebo dokonce hedvábný šátek o rozměrech cca 50 x 50 cm. Ozdobný kapesníček (tzv. Pocket Square) by měl být ale hedvábný, aby ve složeném stavu byl zřetelný charakteristický lesk a měnící se barva v závislosti na dopadajícím světle. Na druhou stranu kapesníček, složený podle metody puff patří k těm nejméně formálním, uvolněnějším až téměř sportovním a na ryze formální příležitosti se příliš nehodí.

1. Uchopte kapesníček ve středu a zvedněte ho

1. Uchopte kapesníček přibližně veprostřed a zvedněte ho tak, aby volně splýval. Lícová strana kapesníčku je směrem ven.

2. Přejeďte kapesníček druhou rukou směrem dolu

2. Druhou rukou přejeďte kapesníček od středu směrem dolu a uchopte kapesníček těsně nad jeho cípy a otočte vršek kapesníčku asi o 90o.

3. Mírně stlačte kapesníček směrem dolu

3. Pustťe kapesníček nahoře (tam, kde jste ho uchopili v kroce 1.) a otevřenou dlaň položte na kapesníček v místě, kde jste ho drželi. Mírně kapesníček stlačte směrem dolu.

Naaranžujte kapesníček do náprsní kapsy

4. Vsuňte kapesníček do náprsní kapsy tak, aby cípy kapesníčku směřovaly dolu dovnitř kapsy. Ozdobný kapesníček upravte a naaranžujte v kapse. Cípy (rohy) kapesníčku by při tomto skládání neměly být viditelné. Je čistě na vás, jakou část kapesníčku necháte z kapsičky koukat, ale obvyklé je, aby vykukovat okolo 2 – 3 cm.

Naší nabídku hedvábných ozdobných kapesníčků najdete na www.SEKORA.cz a naší nabídku hedvábných šátků najdete na www.SEKORA.cz.

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*