Manžetové knoflíčky z pravé perleti – decentní luxus

Manžetové knoflíčky, jejichž hlava je vyrobena z pravé perleti, jsou zajímavým a velmi originálním módním doplňkem. Perleť dodává takovým manžetovým knoflíkům zcela osobitý vzhled a šmrnc, a tak, jak se mění barva knoflíčku v závislosti na dopadajícím světle a jeho úhlu, vytváří zajímavé a často neobvyklé odstíny.

Perleť je organicko-anorganický materiál, který produkují někteří měkkýši uvnitř svých schránek. Perleť je stejným materiálem, ze kterého vznikají i perly a díky svému organicko-anorganickému původu je velmi tvrdá a odolná. Vnitřní struktura perleti se skládá z velmi tenkých pevných miniaturních destiček, které se ukládají ve vrstvách nad sebou. Destičky jsou spojené organickými elastickými biopolyméry, které drží perleť pohromadě. V zásadě může být barva perleti světlá (bílá) nebo tmavá, až černá. Perleť světlé barvy mívá často jemný barevný nádech v odstínu zelené, růžové, žluté či fialové, který dodává perleti individuální a vždy originální vzhled.

Perleťové manžetové knoflíčky nemusí mít žádné přehnané a komplikované další zdobení – samotná pravá perleť působí dostatečně reprezentativním dojmem a hra světel a barevných posunů, ke které na drobné perleťové destičce dochází je působivá a esteticky lahodná.

Naší nabídku manžetových knoflíčků z pravého stříbra s hlavou z perleti prestižní londýnské značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

1 Komentáře.

  1. co dát příteli k narozeninám

    Moc do diskuze nepíšu, ale tady napíšu rád – dobrá práce!
    :-)

Přidat komentář


*