Skládání ozdobných kapesníčků – TV Fold

Způsob skládání ozdobných kapesníčků, který se v anglosaské literatuře označuje jako „TV Fold“  nechává z náprsní kapsy vykukovat úzký, rovný proužek látky. Jeho označení vychází z toho, že tento způsob skládání ozdobných kapesníčků – tzv. pocket squares – byl velmi oblíbený mezi televizními moderátory v počátcích televizního vysílání. Asi nejznámější celebritou, který takto složený kapesníček nosil byl bývalý americký prezident Harry S. Trumen (1187 – 1972, prezidentem byl v letech 1945 – 1953).

Typickým pocket square, který se pro tento typ skládání používá je čistě bílý, hedvábný nebo lněný. Kapesníček u TV Foldu může být vyrobený z látky prakticky libovolné tloušťky, tenký i silnější drží tvar stejně dobře.

1. Položte kapesníček rubem nahoru

1. Položte kapesníček na podložku tak, aby líc kapesníčku ležel na podložce (tzn. rubem k vám). Pokud je na kapesníčku našita visačka výrobce, umístěte tuto nášivku do rohu, ve kterém budete provádět první přehyb.

2. Přehněte kapesníček tak, aby vznikl trojúhelník

2. Přeložte kapesníček na polovinu tak napříč kapesníčkem, aby vám vznikl trojúhelník. Vzhledem k tomu, že viditelná bude ta část kapesníčku, která se nachází u skladu, není přesnost přeložení kritická.

3. Přeložte spodní cíp směrem dovnitř

3. Přeložte kapesníček z jedné strany asi ve třetině podél spodní hrany směrem dovnitř.

4. Ohněte i druhý cíp dovnitř

4. Přeložte pocket square z druhé strany tak, aby výsledná šířka složeného kapesníčku byla o trochu menší než šířka náprsní kapsy.

5. Ohněte přčnívající cíp dozadu za kapesníček

5. Cíp kapesníčku, který přesahuje šířku náprsní kapsy přeložte dozadu pod kapesníček.

6. Naaranžujte pocket square do kapsičky

6. Kapesníček otočte a naaranžujte do náprsní kapsičky. Pocket Square s TV Foldem by neměl příliš vyčuhovat z kapsičky, obvyklé je cca 1 – 2 cm.

Stejně jako u všech pocket squares platí i u TV Foldu, že ruční skládání, bez použití pomůcek typu žehlička, s drobnými nepřesnostmi je žádoucí a opravdu stylové.

Naší nabídku hedvábných ozdobných kapesníčků najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*