Povídání o kabelce

Mám dobrou přítelkyni. Známe se již řadu let, ale ještě nikdy jsem ji neviděla bez velké kabely, objemné mošny. Říkám si co je to za předmět, bez něhož se žádná žena neobejde a proč.

Jednou z železných společenských zásad dob dávno minulých bylo pravidlo, že pravá dáma nikdy nevyjde z domu bez klobouku, punčoch a rukavic. K posledně jmenované proprietě automaticky patřila kabelka. Ovšem jen drobná a elegantní, do níž dáma vložila pouze nejnutnější maličkosti. Pak ale nastala éra odsuzování a zavrhování buržoasních přežitků.Výše uvedená zásada dobře oblečené ženy se rychle a v tichosti opustila. Rychlá emancipace žen a jejich bezvýhradné zapojení do společenského i výrobního procesu přinesla kromě jiného i odlišný styl v odívání a samozřejmě i praktické doplňky. Kabelky zůstaly. Žena bez ní zpravidla nevyjde. Stala se výrazně funkčním předmětem denní potřeby. S trochou nadsázky lze říci, že pro některé ženy v určitých situacích znamená jednu ruku navíc.

Důkazem její nepostradatelnosti a obliby může být i fakt, že ji má v obdobné variantě ve svém šatníku i nejeden muž. A není divu, tento předmět často připomíná kouzelníkův cylindr. Je také nafukovací. Co všechno žena dokáže z ní vyčarovat: půlku parfumérie, mobil,brýle (i proti slunci), denní tisky i četbu, léky a v neposlední řadě i skromný nákup pro rodinu. Obzvláště šikovná vyloví i notebook. Odjet kamkoli bez cestovní kabely prostě nepřichází v úvahu. Je zpravidla objemnější, zato obsah bývá méně přehledný. Jsou však i takové kabelky, které se sotva vejdou do malé dívčí ruky. K večerní toaletě pak patří kabelka elegantní a honosná.

Zdá se, že tato věc se dá zhotovit ze všeho. Mladá dívka sáhne ráda po kabelce z textilu nebo příze. Je měkká, lehká,hebká a pestrá. Lýkové kabelky mají dlouholetou tradici. K nim přibývá další přírodní materiál jako je bambus, rákos apod. Největší oblibě se však dnes těší umělá hmota, imitace kůže. Kabelky z ní jsou praktické a finančně dostupné. Jsou nejrůznějších velikostí a tvarů, hýří barvami i ozdobami. Každý si může najít právě tu, kterou potřebuje a která se mu hodí i líbí.

Ovšem klasika – to je kabelka z pravé kůže. Je projevem vybraného vkusu a elegance. Dokresluje osobnost své majitelky a často vypovídá i o jejím společenském postavení. Tvary kožené kabelky bývají jednoduché, nenápadné, bez zbytečný a rušivých ozdob. Návrháři nechávají vyniknout kvalitní materiál a jeho profesionální zpracování. Jemná, měkká kůže je příjemná a trvanlivá. Dokonalé vypracování pak zaručuje stálost tvaru. Je to mercedes mezi kabelkami.

Je zřejmé, že pořídit si novou kabelku není vůbec jednoduché. Jsou však jedinci, kteří dokáží vybrat ze široké nabídky právě tu jedinou a jedinečnou, nikde neopakovatelnou, ke spokojenosti své nebo té, pro níž je určena. Mnohým pak výběr nové kabelky přináší nemalé potěšení ba přímo rozkoš.

Vrátím se ale ke své kamarádce. Nevleče se s takovou ohromnou mošnou , a za ten čas co ji znám jich bylo několik, jen tak ze záliby, pro potěšení. Je podnikatelka. V kabele přenáší na různá jednání „svůj úřad“. V tom není sama. Dnes, díky společenským možnostem a osobním schopnostem, se žena uplatňuje ve všech oblastech života společnosti, dokonce i v politice. Zastává nejrůznější funkce i vysoké pozice. Řídí nejen svůj podnik, ale i některé oblasti lidské činnosti. Automobil a počítač se staly jejími každodenními spolupracovníky. Pečuje a opatruje je způsobem sobě vlastním. Zatímco prvního z jmenovaných pomocníků musí často ponechat o samotě a spoléhat na jeho technické zabezpečení, malý notebook nosí zpravidla stále sebou. Není však většinou tak malý, aby se vešel do kabelky. Kufřík je sice elegantní ale pro ženu méně vhodný.Protože stále zůstává ženou, ráda si pořídí pro svého miláčka – laptop vhodný, elegantní a odpovídající úkryt. Má z čeho vybírat. Stejně jako kabelky i tyto brašny se zhotovují z nejrůznějších materiálů. A obdobně jako u kabelek i zde platí, že bezkonkurenční elegance je v kůži.

Moje přítelkyně si také pořídila na svůj notebook krásnou koženou kabelu. Nestačila jsem se divit. Byla to úžasná proměna. Je zřejmé, že i jedna nově pořízená věc, byť by to byl třeba jen doplněk, dokáže ženu inspirovat k celkové změně. Tak se z mé přítelkyně, ženy pilně pracující, ustavičně někam chvátající s ohromnou ošuntělou brašnou , stala moderní, sebejistá a elegantní bytost. Na první pohled úspěšná.

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*