Skládání ozdobných kapesníčků – 1 viditelný roh

Ozdobný kapesníček složený tak, že je viditelný jeden růžek

Pánské ozdobné kapesníčky – tzv. pocket squares, které muži nosí v náprsní kapse, dodávají celkovému vzhledu dotek elegance, poslední detail, nebo jak se říká v anglosaské literatuře „final touch“. Aby kapesníčky opravdu působily elegantně, měly by být dobře, líbivě a podle konvencí složené. Existuje asi 6 nejběžnějších způsobů, jak se kapesmíčky do náprsní kapsy skládají a postupně budeme jednotlivé postupy skládání představovat.

Ozdobný kapesníček by v každém případě měl být složen ručně, bez použití takových vymožeností jako je žehlička, protože drobné nepřesnosti ve skládání nejen přidávají odraz osobnosti nositele, ale jsou i roztomilé, neopakovatelné a žádané. Prozrazují, totiž, že kapesníček si nositel složil sám a drobné odlišnosti zabezpečují i to, že se pokaždé jedná o originál.

Běžným a hojně používaným způsobem skládání ozdobných kapesníčků je takový, kdy po složení z náprsní kapsičky vykukuje jeden viditelný růžek kapesníčku. Pocket square pro tento typ skládání by měl být vyrobený z těžšího, plnějšího hedvábí tak, aby viditelný roh pevně držel tvar. Tenčí hedvábné kapesníčky nejsou pro tento způsob skládání zcela vhodné protože viditelný růžek má tendenci se kroutit.

1. Položte kapesníček rubem nahoru

1. Položte kapesníček rubem nahoru. Pokud je na kapesníčku našita značka výrobce, nasměrujte si jí tak, aby první přehyb jste provedli u této značky.

2. Přehněte napůl a vytvořte trojůhelník

2. Přeložte kapesníček napůl tak, aby vznikl trojúhelník. Zatímco přesnost přeložení nehraje velkou roli, bývá dobré, když vrchní, přeložený trojúhelník mírně přečnívá ten spodní.

3. Přehněte jeden roh podél vodorovné hrany

3. Roh kapesníčku, který je na spodní části, přeložte dovnitř do kapesníčku podél hrany směrem k protilehlému růžku.

4. Přehněte druhý roh

4. Druhý spodní roh přeložte podél hrany proti směru předchocího přehybu.

5. Upravte šířku kapesníčku

5. Celková šířka kapesníčku po složení by měla být o trochu menší, než je šířka náprsní kapsičky. Roh, který přesahuje šířku kapsy (a tedy složeného kapesníčku), schovte pod kapesníček.

6. Upravte kapesníček do náprsní kapsy

6. Kapesníček přeložte ve vodorovném směru tak, aby se na délku vešel do náprsní kapsičky a zasuňte do kapsy. Po zasunutí můžete polohu kapesníčku doladit.

Naší nabídku hedvábných dekorativních kapesníčků britské značky Tyler & Tyler, které jsou vhodné pro tento typ skládání najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*