British Warm Overcoat – teplý zimní kabát

British Warm Overcoat je teplý vlněný kabát, který muži poměrně často nosí. Je ušitý ze silné vlněné látky, které se říká melton a většinou je dvouřadého střihu s šesti knoflíky, z nichž 3 jsou určeny k zapínání a se špičatými klopy. Délka kabátu je ke kolenům.

British Warm Overcoat (britský teplý svrchník v českém překladu) vznikl za první světové války jako součást armádní zimní uniformy. Podstatnou část dodávek pro britskou armádu realizovala skotská firma Crombie. Pro výrobu použila těžkou vlněnou látku, která se na závěr valchuje a odstřihnou se odstávající vlákna. Výsledkem je látka, která má téměř sametový povrch a je odolná proti větru a částečně i proti vodě a vlhkosti. Látka se jmenuje melton podle městečka v hrabství Leicester.

Původní kabáty British Warm Overcoat byly tmavě šedé, měly v pase pásek a na ramenou epolety. Po návratu vojáků z války domů se i kabát British Warm Overcoat značně rozšířil mezi civilisty a postupem času ztratil pásek v pase a ve většině případů i epolety na ramenou. Dnes se dělá nejen v klasické šedé barvě, ale i ve světle hnědé barvě velbloudí srsti, tmavě modré či zelené.

British Warm Overcoat je dnes klasickým kabátem, který se nosí ke všem možným příležitostem, od formálních až po volnočasové. Je teplý a dobře odolává větru i vodě a perfektně zahřeje.

Vhodnost pro formální příležitosti Vhodnost pro dennodenní nošení Vhodnost pro volnočasové nošení
British Warm Overcoat
+++ +++ ++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že daný typ pro danou příležitost opravdu není vhodný

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*