Pánské plavky

Plavky jsou snad v každém pánském šatníku. Jsou potřeba nejen v létě k moři nebo k rybníku, ale i do bazénu.

Často bývají pánské plavky ve výrazných, neobvyklých barvách a nebo s výrazným, nestandardním vzorem. To proto, aby se hodily do horkého letního počasí u moře nebo u rybníku.

Existuje několik typů pánských plavek a – pokud vynecháme čistě závodní a nebo triatlonové modely – ty nejznámější a nejrozšířenější jsou:

 

Slipové plavky. Slipové plavky tvoří kousek látky okolo pasu, nemají žádnou nohavičku a na straně stehen jsou vykrojené. Tento typ plavek je asi nejvíc rozšířený, čemuž napomáhá i to, že plavání v těchto plavkách je asi nejpohodlnější a nejjednodušší. Slipové plavky i pěkně vypadají, zejména u mužů, kteří nemají bříško. Pokud muž má bříško, už tak pěkně nevypadají a mohou působit až směšně.

 

 

Plavky s nohavičkou. Jedná se o plavky, které mají různě dlouhou nohavičku, která sahá od vršku stehen až ke kolenům. Nohavička je poměrně těsná, vypasovaná a elastický materiál plavek pomáhá jejímu těsnému přimknutí ke stehnu. Plavky s nohavičkou nejsou tak pohodlné při plavání, u některých plaveckých stylů (prsa) nohavička celkem omezuje zcela volný pohyb nohou (zejména pokud jsou stehna silnější).

 

 

Šortkové plavky. Jde o typ plavek s nohavičkou, který je ale volnější, pohodlnější. Často jsou šortkové plavky i drobně zdobené a některé modely mají i poklopec. Šortkové plavky mají téměř vždy podšívku. Výhodou šortkových plavek je, že je lze nosit i do města, kde prostě vypadají jako šortky.

Materiál, ze kterého jsou plavky vyrobené musí odolávat poměrně agresivnímu prostředí – slané vodě v moři nebo chlóru v bazénu. Téměř vždy se jedná o syntetické materiály na bázi polyamidu a polyesteru, často doplněné speciálním elastickým materiálem (lycra). Podšívka bývá obvykle síťovaná z bavlny nebo z umělých vláken.

Pánské plavky vyrábí prakticky každá známější značka. Jsou i značky, které se specializují na plavky. Mezi ty levnější patří australské Speedo a Arena (součást Adidasu) a mezi ty, které se profilují jako vrchol v oblasti pánských plavek patří francouzský Vilebrequin a britský Orlebar Brown.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*