Výztuže límečků u košilí – užitečný detail

Nikdy jste o něčem takovém neslyšeli ? A stává se vám, že u vašich košilí se časem začnou nepříjemně kroutit konce límečnů a trčí vzhůru ?

U těch nejkvalitnějších košilí, jako např. u značky Turnbull & Asser se tento problém řeší tak, že zespodu límečku je šikmo vytvořená jakási kapsa, která směčuje do cípu límečku. A do této kapsy se zasouvají tzv. výztuže límečku, podlouhlé, na konci zašpičatělé tenké pásky. S košilemi bývá dodáván jeden nebo dva páry, které jsou vyrobené z plastu. A opravdu to funguje, límeček drží a nekroutí se. Ale plast má své omezení. Kupodivu i plast se začne kroutit a ohýbat při běžném nošení, a pokud se košile s plastovou výztuží vypere, je téměř jisté, že výztuž již nebude rovná.

Existuje varianta – ocelové, stříbrné, zlaté výztuže, případně výztuže vyrobené z rohoviny. Většina výrobců košilí má takové drobné doplňky v nabídce, ale existují i specializovaní výrobci výztuží límečku. Tito specialisté pak přistupují k výztužím límečku jako k miniaturnímu šperku a dávají si extrémně záležet na tom, aby jejich výztuže límečku byly opravdu pěkné a esteticky zdařilé. Ačkoliv při nošení košile nejsou vidět, stejně vypadají moc pěkně. A navíc, takové výztuže jsou vyrobené z pevnějšího (a tím i dražšího) materiálu a fubgují o poznaní lépe než ty, dodávané s košilemi. Jsou výrazně těžší a tím naprosto perfetně drží límeček na místě, kde má být.

Jedním z takových specialistů je i britská značka Tyler & Tyler. Značka byla založena před pár lety dvěma bratry, kteří pocházejí z rodinné firmy, která vyrábí drobné kovové doplňky pro jiné a když zjistili, že mají výtvarné vlohy, rozjeli svou značku. V jejich nabídce je široké spektrum výztuží límečku, všechny kovové s povrchovou úpravou smaltu nebo pozlacení či postříbření. Některé výztuže jsou opravdu v zajímavých barvách (najde se tam červená, fialová nebo zelená) a někdy jsou dodávány v setu s manžetovými knoflíčky nebo sponou do kravaty. Dělají i “multipacky”, které jsou dodávány v jednoduchém, ale elegantním koženém pouzdru.

Výztuže límečků jsou na první pohled dekadentní zbytečnost, ale fakt fungují a pěkně vypadají.

Více o značce Tyler & tyler se dozvíte na tomto blogu.

Naší nabídku manžetových knoflíčků a výztuží límečků značky Tyler & Tyler najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Komentování je uzavřeno.