Barva pánských business ponožek – tradiční přístup

Ponožky by měly být – podle tradičního, klasického přístupu – nenápadné, nevýrazné a ztrácet se v ostatním oblečení. V tradičním přístupu se ponožkám nepřikládá žádný z atributů módního doplňku. Jediné omezení, které existuje, je, že nesmí být vidět holá noha, a to ani v případech, kdz se sedí.

Aby byly ponožky nenápadné, jsou obvykle jednbarevné v tmavších odstínech. Takové ponožky mají totiž šanci splynout s ostatním obečením. Barva je taková, aby ponožky usnadnily, oslabily a zneutralizovaly barevný přechod mezi kalhotami a botami.

Standardí barva pánských busiiness bot je černá. Proto je i černá nejčastější a nejrozšířenější barvou pánských business ponožek. Jsou muži, kteří si nevezmou jinou barvu ponožek než černou a v podstatě jim není co vytknout. Černé ponožky ve spojení s černými botami jsou nenápadné a splývají v oblečení – zejména pokud jsou kalhoty v tmavší barvě.

Dalšími barvami pánských business ponožek jsou tmavě šedá a temně modrá. Tmavě šedou lze kombinovat prakticky se všemi barvami pánského business oblečení a je velmi univerzální. Naproti tomu tmavě modrá, téměř černá, je barvou, která se u ponožek nosí prakticky výhradně k temně modrému obleku.

Když si muž vezme hnědé boty je nejlepší barvou ponožek tmavě hnědá. Alternativně můžou být ponožky v tmavě šedé barvě, nebo s modrým oblekem v tmavě modré.

Ponožky jsou jednbarevné, bez jakýchkoli vzorů tak, aby byly co nejvíce nenápadné. Ve vyjímečných a ojedinělých případech je možné zvolit ponožky s drobným, obvykle puntíkovým, vzorkem. Ale i v tomto případě by vzorek měl být nevýrazný a nenápadný.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*