Panerai Luminor – chlapské sportovní hodinky

Panerai Luminor

Hodinky Luminor italské značky Panerai jsou chlapské sportovně orientované hodinky, které již přes 60 let ikonou mezi pánskými hodinkami. Jsou velké,jednoduché a mimořádně praktické – mají vše, co by měly moderní hodinky mít.

Od 30. let 20. století dodával značka Panerai přístroje pro italské námořnictvo – kompasy, hloubkoměry a (společně s firmou Rolex) i náramkové hodinky. Byly vodotěsné a s výborným podsvícením, které bylo zpočátku na bázi radioaktivního rádia. V 50. letech představila značka Panerai unikátní ochranu korunky hodinek, která byla vodotěsná a prachotěsná.

Panerai Luminor byly představeny v roce 1950 a byly vybavené ochranou korunky, posvíceným sandwichovým ciferníkem, jehož barva byla na bázi tritia a o velikosti 44 mm. Až do roku 1993 se hodinky Panerai dodávaly pouze pro vojenské účely a běžně se neprodávaly.

V roce 1996 se při své návštěvě Itálie v hodinkách Panerai shlédl Sylvester Stalone, který si je pořídil a často je nosil. Napomohl tím k prosazení se značky a jejímu přijetí i mezi svými kolegy.

Dnešní Panerai Luminor jsou hodinky, které jsou vodotěsné, mají speciální ochranu korunky a sandwitchový ciferník (ciferník je tvořený dvěmi vrstvami, z nichž spodní je luminiscenční). Klasické Luminory mají pouze hodinovou a minutovou ručičku a nemají ani vteřinovku ani datumovku. Dnes se ale vyrábí i Luminory s vteřinovkou a datumovkou. Hodinky pohání vlastní strojek.

Panerai Luminor jsou chlapské potápěčské náramkové hodinky. Ochrana korunky se stala pro tyto hodinky typickou a zcela ikonickou.

Jean-Paul Belmondo

 

Sylvester StalonePříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*