Hermés – francouzský luxus

Francouzská značka Hermés je jednou z nejuznávanějších světových módních značek. Pověstné jsou zejména její kabelky (modely Kelly a Birkin), hedvábné šátky a pánské hedvábné kravaty, nicméně její impérium zahrnuje i parfémy, hodinky a konfekční oblečení. Do dnešních dnů si značka Hermés zakládá na kvalitě, její výrobky nejsou vyráběny masově a vznikají ve vlastních dílnách (kde se praktikuje malosériová výroba) a jsou především z přírodních materiálů.

Thierry Hermés, zakladatel značky

Značku založil roku 1837 Thierry Hermés (1801 – 1878), syn francouzského otce a německé matky, a od začátku jí směřoval k produkci těch nejkvalitnějších výrobků, které si kupovala evropská nejvyšší společnost. Ve 20. letech 20. století se značka Hermés stala leadrem evropského sedlářského trhu, s tím, že podstatná část sedlářské produkce směřovala do Ruska

Ve 20. letech 20. století zařadil do značky Émile-Maurice Hermés, který převzal vedení společnosti po svém otci, i výrobky z oblasti oblečení. Značka Hermés byla jednou z prvních evropských značek, která na svých výrobcích používal zipy (více se o zipu dočtete na našem blogu) a již v roce 1918 vytvořila pro prince Waleského Edwarda golfový bag se zipy.

V roce 1935 značka uvedla Sac a Dépeches, dámskou kabelku, která byla po letech přejmenována na Kelly bag (více se o této kabelce dozvíte na našem blogu). Od roku 1937 má značka ve své nabídce i hedvábné šátky, které se staly opravdu ikonické.

Od roku 1951 je značka aktivní i v oblasti parfémů a jako jedna z mála má vlastního parfuméra.

Pierre-Alexis Dumas

Od roku 1951 vedl značku Robert Dumas-Hermés a od roku 1997 byl kreativním ředitelem Martin Margiela a v roce 2003 se jím stal Jean-Paul Gaultier. V současné době vede značku Patrick Thomas a kreativním ředitelem je Pierre-Alexis Dumas.

Značka Hermés je do dnešních dnů jednou z mála, které setrvávají v maximální kvalitě svých produktů. Do dnešních dnů značka používá výhradně přírodní materiály,všechny výrobky si sama vyrábí i prodává a neobyčejnou pozornost věnuje kvalitě.

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*