Materiály manžetových knoflíčků – dřík

Manžetové knoflíčky se dnes vyrábějí z nepřeberných materiálů (dřevo, kámen, celuloid, drahé kovy, ocel, umělá hmota a mnohé další). Ale klasické manžetové knoflíčky mívají dvě základní části – dřík, který je kovový a hlava, která je dekorativní a nejvíce viditelná. Mezi nejrozšířenější materiály dříku patří:

Chirurgická ocel

Kvalitní nerezová ocel, obvykle stříbřitě lesklá je asi nejběžnějším současným materiálem na dříky manžetových knoflíčků. Je pevná, odolná a jednoduše výrobně zpracovatelná a zároveň působí velmi esteticky.

Stříbro

Exkluzivní materiál, který je možné vidět jak v lesklém, tak i sametově matném provedení. Stříbrné knoflíčky nebývají zcela běžné, ale vyjadřují opravdový luxus a vytříbený vkus jejich nositele. Vzhledem k tomu, že stříbro na volném vzduchu oxiduje a šedne (až černá), je u těchto manžetových knoflíčků vhodné pravidelné vyčištění stříbrných částí. Manžetové knoflíčky se stříbrným dříkem jsou obvykle vyráběné malosériově s vysokým podílem ruční práce.

Zlato

Zlato je dalším exkluzivním a původním materiálem, který se používá na výrobu manžetových knoflíčků. Zlaté manžetové knoflíčky obvykle pocházejí ze zakázkové výroby klenotníků.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*