Grey Flannel – trochu jiná pánská vůně

Vůně Grey Flannel od značky Geoffrey Beene je osobitá, velmi originální a jiná pánská vůně. Jak již název vůně navozuje, jedná se o seriózní, velmi klasickou vůni, která se perfektně hodí k obleku nebo blazeru a šedivým flanelovým kalhotám.

Vůni vytvořil francouzský parfumér André Fromentin a je to jediná vůně pod kterou je tento parfumér podepsaný. Byla uvedená na trh v roce 1975 a rozhodně se nestala obchodním trhákem. Na druhou stranu byla o tolik jiná, že si našla své zákazníky, seriózní a dobře oblečené muže, kteří se ztotožňují s klasickým stylem.

Jednou z hlavních složek vůně jsou fialky. Ačkoli se všeobecně pokládají fialky především za dámskou vůni, mají fialkové listy naštěstí také výrazně dřevitý podtext a André Fromentin právě tohoto podtextu v maximální míře využil. Ve spojení s pelargónií, šalvějem a vetiverem vytvořil zcela ojedinělou vůni, která přetrvává až do dnešních dnů.

HLAVA
Citron, bergamot, neroli, hořký pomeranč, galbanium
SRDCE
Fialka, mimóza, kosatec, šalvěj, růže, pelargónie, narcis
ZÁKLAD
Vetiver, mandle, cedr, tonka, dubový mech

Hlava označuje vůně, které jsou cítit ihned po aplikaci parfému; Srdce jsou vůně, které jsou cítit ve středbědobém časovém horizontu a Základ jsou vůně, které tvoří podstatu parfému a jsou cítit až v delší době po aplikaci parfému.

Hlavní složky vůně Fialka, vetiver, kosatec, šalvěj, hořký pomeranč, cedr, narcis, mimóza, růže, tonka, bergamot, citron, galbanium, mandle, neroli, dubový mech

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*