Lady Diana – prototyp moderní business ženy

Lady Diana, bývalá manželka britského prince Charlese, byla ve své době jednou z nejfotografovanějších žen na světě. Nestává se často, aby členkou britské královské rodiny byla pohledná mladá žena, se zájmem o módu a s pohnutým osudem.

Lady Diana, princezna z Walesu, se narodila 1.7.1961 v aristokratické rodině jako Diana Frances Spencerová. V roce 1969 se její rodiče rozvedli a jejich rozvod Dianu těžce zasáhnul. Byla svěřena do péče otce, který se v roce 1975 stal osmým hrabětem Spencerem. Studovala v Anglii a ve Švýcarsku a její studijní výsledky nebyly nijak oslnivé.

Od mládí se znala s britskou královskou rodinou. Diana a princ Charles spolu začali chodit v roce 1980 a v červenci 1981 se vzali v katedrále sv. Pavla v Londýně. V roce 1982 se jim narodil první syn William a v roce 1984 princ Henry. Její vztah s princem Charlesem začal v druhé polovině 80. let dostávat významné trhliny a v roce 1996 byl po dlouhých jednání rozveden.

30.8.1997 měla princezna Diana v Paříži autonehodu, při které zahynula se svým přítelem Dodim Al-Fayedem. Pohřeb se konal 6.9.1997 ve Westminsterském opatství a zúčastnilo se ho celkem okolo 3 milionů truchlících a jednalo se o opravdovou přehlídku celebrit.

Její styl oblékání je dodnes klasickým příkladem toho, jak by měla vypadat moderní business žena. V mládí byl ovlivněn romantickými modely, ale jak lady Diana stárla a získávala sebedůvěru se vyvíjel směrem k modernímu a klasickému oblečení. Tak, jak získávala sebedůvěru, stával se její styl usedlejší a přitom stále moderní. Často nosila klobouky jako doplněk svého šatníku a sukně ke kolenům. Nebála se barev a mnohé její oblečení je překvapivě barevné a zároveň klasické.

Dodnes zůstává její styl oblékání prototypem moderní business ženy a je často kopírovaný.

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*