Schott Cyclone 2 – Pea Coat v moderním pojetí

Pea Coat – vlněný zimní kabát s dvouřadým zapínáním a délkou do půlky stehen – je velmi oblíbeným kabátem. Je totiž mimořádně univerzální, hodí se i pro vyloženě formální, společenské příležitosti a současně jej lze nosit jako bundu, pro uvolněnější, casual příležitosti. Více se o Pea Coatech dozvíte na našem blogu.

Pea Coat americké značky Schott NYC (více se o této značce dozvíte na našem blogu) s označením Cyclone 2 je vyloženě moderní modifikací klasického Pea Coatu. Pod vlastním dvouřadým zapínáním má zip, který je spojený s rolákovým límcem a zip i límec poskytují dodatečnou ochranu před chladem a nepřízní počasí. Kromě dodatečné ochrany působí zip a především rolákový límec velmi moderně a bezprostředně.

Zip s rolákovým límcem jsou k vlastnímu kabátu připevněny zipem a je tedy možné z Cyclonu 2 udělat zcela klasický, originální Pea Coat. Kabát je ušitý z látky, složené z 80% z vlny a z 20% nylonu a je vypodšívkován nylonovou podšívkovou látkou. Pro tepelnou izolaci je kabát vyteplen izolační polyesterovou izolační vrstvou.

Schott Cyclone 2 je opravdu moderní kabát (či bunda), který vychází z ikonického Pea Coatu a je doplněný o zcela moderní prvky. Kabát nic neztratil z originálního Pea Coatu a je svým naturelem bližší mladším generacím. K dispozici je v tmavě modré, černé a šedivé barvě.

Schott Cyclone 2 najdete na www.SEKORA.cz.

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*