Manžetové knoflíčky inspirované tapetami viktoriánské doby

Tapety, které vznikaly ve viktoriánské éře (1837 – 1901) mají významné místo v historii užitného umění. Viktoriánská doba je specifická překotným rozvojem průmyslu a nových technologických postupů, což vedlo k průmyslové výrobě širokého spektra produktů, které byly dříve vyráběny ručně či v malých manufakturách. Průmyslová výroba nejen zefektivnila produkci, ale také výrazně zlevnila finální produkt a tím podpořila jeho masivní rozšíření.

Pokrok v technologiích tisku a výrobě papíru vedl k průmyslové velkovýrobě tapet, které se staly jedním z prvních komponent užitného umění, které se masově šířilo všemi vrstvami populace. Tapety viktoriánské doby ale nebyly jen levné a dostupné, jednalo se často o opravdové skvosty užitného umění. Mnozí významní umělci té doby věnovali návrhu tapet svou tvůrčí energii a někteří založili i společnosti, které se výrobě tapet věnovaly.

Tapety z viktoriánské doby mají své obdivovatele i dnes a dodnes jsou v nabídce. Některé vzory, používané na tapetách z viktoriánské doby, se staly inspirací i v jiných oblastech – a právě manžetové knoflíčky jsou jednou z těchto oblastí.

Britská značka Tyler & Tyler má ve své nabídce řadu manžetových knoflíčků, která byla inspirována právě tapetami viktoriánské doby. Jsou elegantní, esteticky velmi zdařilé, sexy a přitom klasické a evokují dobu, kdy svět ještě žil pomaleji.

Naší nabídku manžetových knoflíčků značky Tyler & Tyler najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*