Schott 740c – luxusní Pea Coat

Termínem Pea Coat je označován kratší vlněný dvouřadý kabát s poměrně širokými klopami a zapínáním obvykle na 8 knoflíků. Díky kratší délce kabát připomíná spíše bundu a právě jeho vzhled na pomezí elegantního kabátu a sportovní bundy stojí za jeho dnešní popularitou (více se o Pea Coatech dozvíte na našem blogu).

Pea Coat vznikl jako kabát, který nosili evropští (zejména britští a dánští) námořníci a první zmínky o kabátu takového typu je možné vysledovat až do doby kolem roku 1750. Koncem 19. století se stal součástí uniformy amerického válečného námořnictva a v této funkci přetrvává dodnes. To, že byl součástí uniformy pomohlo rozšíření kabátu i mimo námořníky a dnes již jeho námořní kořeny bývají často zapomenuté.

Pea Coat americké značky Schott NYC s označením 740c je luxusní reinkarnací pea coatu, který značka dodává do válečného námořnictva Spojených států již více než 60 let. Kabát má úzkými koženými proužky lemovány švy na rukávech je vypodšívkován látkou v jasně červené barvě. Kabát je ušitý z poměrně silné vlněné látky a je vyteplený tenkou vrstvou polyesterových vláken a díky tomu je nejen mimořádně teplý a hřejivý, ale současně není zbytečně tlustý a neomezuje volnost pohybu. Kabát má autentickou námořnickou modrou barvu v temném, téměř černém odstínu.

Luxusní Pea Coat Schott 740c je opravdu univerzální kabát, který lze nosit jak do společnosti, tak i do práce i na volnočasové aktivity.

Značka Schott NYC je ryzí americkou legendou mezi výrobci kabátů a bund. Na trhu je od roku 1913 a od začátku dbá na perfektní funkčnost svých výrobků. Schott NYC byla první značkou, která u bund použila zip, ve 20. letech 20. století uvedla ikonickou koženou motorkářskou bundu a od roku 1940 dodává bundy a kabáty i armádě Spojených států. Bundy a kabáty značky Schott NYC jsou opravdovou esencí amerického stylu. Více se o značce Schott NYC dočtete na našem blogu.

Pea Coat Schott 740c najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*