Baseballové čepice Stetson

Baseballová čepice je dnes snad nejrozšířenějším typem volnočasové čepice. Je jednoduchá, vysoce funkční a dobře vypadá. Baseballové čepice nosí jak muži, tak i ženy a stala se i nezbytnou součástí oblečení některých stylů a zejména pro mladší generaci je jakousi ikonou jejich visáže.

Baseballová čepice se poprvé objevila v roce 1954 v nejprestižnější baseballové lize – seriálu Major League v USA. Účelem bylo nejen chránit hráče před nepřízní počasí, ale hlavně před sluncem, které často komplikovalo bezproblémové vidění baseballového míčku.

Baseballová čepice má půlkruhovou korunu s poměrně rozměrným kšiltem, který právě dokáže odstínit přímé sluneční světlo. Klasická baseballová čepice je bavlněná, jednobarevná (v hlavní barvě baseballového týmu, ke kterému patří) a v přední části nad čelem mívá často logo baseballového týmu, které je provedené v kontrastní barvě. Bývá vyrobená v jedné velikosti a k velikosti hlavy se přizpůsobuje pomocí pásku a spony v zadní části čepky.

Stetson Rector

Díky tomu, jakou popularitu si baseballová čepice vybudovala mezi všemi vrstvami nositelů (a nositelek) došlo k nespočetným modifikacím základních parametrů baseballové čepice – ať již v oblasti střihu, barvy a vzorku či materiálu.

Společnost Stetson – jako ryzí americká legenda v oblasti klobouků a čepic – má ve své nabídce široké spektrum různých baseballových čepic. Některé z nich již nejsou v univerzální velikosti, ale ve velikosti, která přesně odpovídá velikosti hlavy. Tyto baseballové čepice nemají v zadní části onen pásek a sponu, pomocí kterých se dá velikost čepice upravit a výsledkem je jednodušší, čistší a elegantnější vzhled čepice (právě bez pásku a spony v zadní části čepice).

Stetson Plano

I v oblasti materiálů, které Stetson používá u svých baseballových čepicí je nabídka velmi široká. Klasické baseballové čapky tvoří základ a např. model Rector se vyrábí v širokém spektru barev, světlých i tmavých, výrazných i tlumených. V nabídce jsou i modely s kostičkovým vzorem nebo s proužkem (např. Stetson Plano).

Ale největší volnost najdete při volbě materiálu, ze kterého je baseballová čepice vyrobená. Kromě klasických bavlněných čepek (např. Stetson Plano či Rector) najdete i baseballové čepice ušité z bavlněné manšestrové látky, např. Stetson Stow. Do deštivého a chladnějšího počasí se hodí i čepice vyrobené z povoskované bavlny (více se o povoskované bavlně dočtete na našem blogu), která ochrání hlavu i před velmi silným a vytrvalým deštěm. Příkladem baseballové čepice z povoskované bavlny je Stetson Maryman.

Stetson Maryman

Do chladnějšího počasí jsou určené baseballové čepice ušité z vlněné látky, často s příměsí kašmíru. Tyto čepice mívají i klapky na uši, které chrání i uši před chladem. Příkladem vlněné baseballové čepice (s příměsí kašmíru) je Stetson Vaby.

Baseballové čepice se šijí i z kůže, ať již se semišovým povrchem nebo z hladké usně. Tyto čepky bývají teplejší a výborně chrání nejen před chladem, ale i před nepřízní počasí – deštěm nebo i sněžením. Typickou koženou baseballovou čepicí je Stetson Byers II.

Stetson Byers II

Naproti tomu vyloženě letním modelem je Stetson Orem, který je ušitý z lehké a příjemné polyamidové látky. Tyto čepice chrání především proti slunci a např. Stetson Orem je vybavený i pruhem látky, který je možné vytáhnout z vnitřku čepice a položit ho přes zátylek a zabránit tak spálení zadní části krku slunečním světlem.

Nabídka baseballových čepicí značky Stetson je velmi široká a je jen na vás, který model si vyberete tak, aby vám vyhovoval a abyste se v něm dobře cítili.

Naší nabídku baseballových čepek americké značky Stetson najdete na www.SEKORA.cz.

Stetson PlanoPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*