Vázání šátku XVIII

Šátek, uvázaný okolo krku, je klasickým a oblíbeným doplněním ženského vzhledu. Šátek je možné okolo krku uvázat nespočtem způsobů (některé ze způsobů, jak uvázat šátek okolo krku najdete na našem blogu) a dnešní návod je příkladem elegantního a přitom uvolněného způsobu vázání šátku okolo krku.

Šátek uvázaný okolo krku podle tohoto návodu má uzel, který je umístěný mírně asymetricky. Pokud se díváte přímo před sebe a tento směr označíme jako „na dvanáct hodin“, pak uzel by měl být přibližně na pozici 10 hodin nebo 2 hodiny (tj. asi o 60 stupňů vlevo nebo vpravo). Uzel může být uvázán na mašli, což vypadá opravdu pěkně (ale v tomto případě musíte použít větší šátek, minimálně o rozměrech 70 x 70 cm) nebo může být uvázán jen na dva uzlíky (dva proto, aby se nerozvazoval a nepovoloval) a pak stačí i šátek o rozměrech 50 x 50 cm (více se o rozměrech šátků dozvíte na našem blogu) i když s větším šátkem můžete nechat delší cípy vykukovat z uzlu, což působí rozhodně lépe a stylověji. Uzel příliš neutahujte, ponechte ho volnější – jednak nebude škrtit, jednak podtrhnete uvolněnější a neformálnější vzhled. Pokud máte delší vlasy, je atraktivní vlasy sčesat na jednu stranu hlavy, na tu opačnou, než máte uvázaný uzel šátku.

Naší nabídku hedvábných šátků francouzské značky A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.

1. Šátek složte do dlouhého úzkého obdélníku, např. podle návodu Pli de Base, který najdete na našem blogu.

2. Šátek si položte zezadu okolo krku, tak aby se přibližně v polovině dotýkal temene a volné cípy směřovaly dopředu.

3. Šátek pootočte o přibližně 60 stupňů vpravo či vlevo a uvažte uzlík – buď s mašlí nebo jen dva uzlíky na sobě. Uzel příliš neutahujte, ponechte ho volnější.

4. Šátek na krku naaranžujte a případně upravte účes tak, aby vlasy byly na druhé straně než je uzlík.

Vázání šátku XVIIIPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*