Vázání šátku XVII

Šátek se používá nejen jako ryze funkční doplněk, který chrání před větrem, prachem nebo sluncem, ale i jako velice univerzální módní doplněk, který dotváří celkový vzhled. Může se použít nejen k ozdobení osoby, která šátek nosí, ale i k dozdobení jiného módního doplňku. Klasickým příkladem je zdobení kabelek šátkem tak, jak to popisuje samostatný článek na našem blogu.

Šátek se může použít k ozdobení klobouku, zejména letního panama klobouku (více se o panama kloboucích dozvíte na našem blogu). Panama klobouk sám o sobě je elegantním a líbivým doplňkem a dozdobení šátkem dokáže úplně změnit vzhled klobouku i osoby, která klobouk nosí. Pro ozdobení šátkem se nejvíce hodí panama klobouky s širší krempou, tzv. fedora střihu (o fedora kloboucích se dočtete na našem blogu) protože šátek, uvázaný kolem klobouku potřebuje místo a u uzké šerpy může vypadat nevyváženě. Vzhledem k tomu, že šátek, uvázaný podle tohoto návodu, s cípy volně splývajícími z klobouku na záda, je potřeba použít šátek o velikosti 90 x 90 cm. Šátek by měl být hedvábný, protože podstatná část šátku je viditelná a charakteristický hedvábný lesk umocňuje celkový dojem.

1. Šátek složte do podlouhlého pruhu, např. způsobem Pli de Base (návod na složení šátku podle Pli de Base najdete na našem blogu). Šířka složeného pruhu by měla být o kousek větší, než je šířka ozdobné stužky v úpatí koruny klobouku.

2. Přiložte složený šátek zepředu na klobouk tak, aby hrana kopírovala spojení krempy s korunou klobouku. Pokud nechcete, aby splývající cípy byly rozdílné délky, měl by být střed šátku umístěn přibližně nad čelem.

3. Šátek natáhněte na klobouk směrem dozadu a dbejte na to, aby hrana šátku kopírovala spoj krempa – koruna.

4. V zadní části klobouku, na temeni, uvažte uzel (použijte dvou uzlů uvázaných na sobě, které se samovolně nepovolují). Volné cípy klobouku nechte splývat na záda.

Naší nabídku hedvábných šátků francouzské značky A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.

Vázání šátku XVIIPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*