Azzaro Pour Homme – svěží závan 70. let 20. století

Pánská vůně Azzaro Pour Homme je klasickým a typickým představitelem pánských vůní ze 70. let 20. století. V té době pánské vůně reagovaly na „romantický“ charakter vůní let 60. a byly plné rozmarýnu, levandule a tymiánu s výrazným středomořským charakterem ale i chlapským nábojem. Dnes je Azzaro Pour Homme zařazován mez tzv. fougère vůně, kapradinové vůně s výrazným aroma lišejníku větvičníku slívového, levandule a kumarínu, které připomínají čerstvě posekanou trávu.

Vůně Azzaro Pour Homme  vznikla v roce 1977 a na trh byla uvedená o rok později. Autory vůně jsou Gerard Anthony, Martin Heiddenreich a Richard Wirtz a traduje se, že kvůli perfekcionistickým požadavkům Richarda Wirtze byla vůně málem odpískána. Vůně perfektně zapadla do své doby a stala se opravdovou ikonou, která dodnes propaguje jméno Lorise Azzara, v té době proslaveného italského módního návrháře. Původní receptura obsahovala okolo 320 položek, což bylo i na konci 70. let nesmírně mnoho a v dnešní době je takové množství komponent nepředstevitelné a výrobně neakceptovatelné.

V roce 2014 byla vůně mírně modifikována, zjemněná a zlehčená při zachování celkového charakteru. Azzaro Pour Homme je i dnes, téměř po čtyřiceti letech od svého vzniku, jednou z nejprodávanější pánskou vůní, alespoň v některých regionech Evropy (ve Francii se pravidelně umísťuje v první pětce nejprodávanějších pánských vůní).

Azzaro Pour Homme je lehkou vůní středomořského charakteru. Jsou v ní cítit květy (kosatec, pelargonie) a francouzské koření (fenykl, anýz, bazalka, kmín) s decentním přídavkem levandule a vetiveru a stopy citrusů. Vůně není přespříliš výrazná, je obdivuhodně vyvážená a ačkoli disponuje květinovým základem, je opravdu chlapská.

HLAVA
Kosatec, bergamot, bazalka, levandule
SRDCE
Vetiver, citron, anýz, pačuli, kardamon
ZÁKLAD
Pižmo, větvičník slívový, santálové dřevo, tonkové boby

Hlava označuje vůně, které jsou cítit ihned po aplikaci parfému; Srdce jsou vůně, které jsou cítit ve středbědobém časovém horizontu a Základ jsou vůně, které tvoří podstatu parfému a jsou cítit až v delší době po aplikaci parfému.

Hlavní složky vůně Kosatec, levandule, bazalka, anýz, kmín, citron, bergamot, vetiver, cedr, pačuli, kardamon, pižmo, větvičník slívový, santálové dřevo, tonkové boby, pelargónie

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*