Longines Dolcevita – dámské hodinky s moderní elegancí

Rodina hodinek Longines Dolcevita obsahuje elegantní dámské hodinky obdélníkového půdorysu, které jsou uživatelsky jednoduché, bezproblémové a především mimořádně pohledné. Řada Longines Dolcevita byla uvedená na trh v roce 1997 a od té doby jsou jakýmsi etalonem dobrého vkusu.

Značka Longines bývá první značkou švýcarských hodinek, kterou si zákazníci, nováčci v oblasti švýcarských značkových hodinek, kupují. Je to dáno tím, že značka má vynikající renomé, které je doplněné dobrým marketingem a hodinky Longines jsou elegantní a přitom uživatelsky jednoduché a současně i spolehlivé a v neposlední řadě i proto, že cenová politika značky je rozumná a hodinky jsou relativně cenově dostupné. Přesně této charakteristice odpovídají i hodinky z rodiny Dolcevita – moderní, jednoduché, nekomplikované a ryze funkční hodinky s mimořádnou dávkou elegance v dostupné cenové relaci.

Anita Ekgberg a Marcello Mastroianni ve filmu Dolce Vita

Název Dolcevita má evokovat a připomínat bezstarostný, pohodový „sladký život“, stejně jako slavný film Federica Felliniho s Anitou Ekberg a Marcellem Mastroiannim z roku 1960. I Longines Dolcevita se inspirovaly Itálií, nekomplikovaným životním postojem a pohodou.

Z technického hlediska nehledejte mezi hodinkami řady Longines Dolcevita žádná zázračná ani pozoruhodná řešení. Hodinky jsou vybavené quartzovým strojkem, který v rámci značky Longines odpovídá dobrému průměru. Strojek není vybaven takovými vychytávkami jako např. teplotní kompenzace, ale i tak je neskutečně přesný (odchylka času za kalendářní rok je menší než 1 sekunda).

Ani z hlediska hodinářských komplikací se nabídka omezuje jen na vteřinovou ručičku, která je u některých modelů umístěná v samostatném kruhovém ciferníku na pozici 6 hodin. Ale všechny tyto vlastnosti přesně odpovídají tomu, co moderní ženy od hodinek požadují – spolehlivý, nekomplikovaný a jednoduchý provoz, dobrou čitelnost a odolnost. A především příjemný, elegantní a moderní vzhled.

To, v čem hodinky Longines Dolcevita ale jednoznačně vynikají je vzhled. Jsou vyráběné ve třech velikostech (17,4 x 27 mm, 20,5 x 32 mm a 23 x37 mm) a v jedné pánské velikosti 26 x 32 mm (pánské hodinky Longines Dolcevita jsou spíše okrajovou záležitostí a např. v letošním výrobním programu značky nejsou vůbec zastoupené). Provedení těla hodinek je buď z leštěné nerezové oceli (nerezová ocel u hodinek Longines Dolcevita je opravdu mimořádně vyleštěná), ze zlata (žlutého či růžového) nebo tzv. bi-color, tedy kombinace zlata (opět buď žlutého nebo růžového) a leštěné nerezové oceli. Typický tah (řemínek) hodinek Dolcevita je kovový, ale existují i verze s řemínkem koženým (obvykle se jedná o imitaci aligátoří kůže nebo o pravou aligátoří kůži) v černé, hnědé, bílé nebo bordeaux barvě. Ciferník je buď smaltovaný nebo z pravé perleti s označením hodin buď čárkami nebo poměrně výraznými římskými číslicemi.

Kate Winslet, ambasadorka Longines Dolcevita

Mnohé modely jsou ozdobené drobnými čirými diamanty ve dvou podélných řadách na pouzdru nebo na ciferníku. Existuje i varianta hodinek Longines Dolcevita, která má ciferník posázený 212 droboučkými diamanty. Diamanty u hodinek Longines Dolcevita vypadají decentně, neokázale a opravdu elegantně.

Hodinky jsou vodotěsné do hloubky 30m; jsou tedy odolné proti namočení, ale nejedná se o sportovní nebo potápěčské hodinky. Vše je u hodinek Longines Dolcevita podřízeno účelu – jednoduché, pohodlné a elegantní dámské hodinky.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*