Vázání šátku XVI

Uvázání šátku okolo hlavy podle níže popsaného návodu je velmi jednoduché a přitom tento způsob uvázání patří mezi absolutní klasiky. Šátek, uvázaný tímto způsobem byl mimořádně populární a oblíbený v 70. letech 20. století, zejména v oblasti středomoří a především na francouzské Rivieře. V té době nosila šátek uvázaný podle tohoto návodu snad polovina všech žen na francouzském středomořském počasí.

Pro uvázání šátku budete potřebovat šátek o velikosti alespoň 70 x 70 cm, ale ještě lepší, pohodlnější a stylovější je použít šátek o velikosti 90 x 90 cm (více se o velikostech šátků dočtete na našem blogu). Vzhledem k tomu, že šátek, uvázaný tímto způsobem je hodně viditelný, vybírejte šátek, který se k vám hodí a ze kterého máte radost. Šátek dobře drží účes a vlasy pohromadě i v ostrém přímořském větru a přitom nebrání vlasům i pokožce pod vlasy ve zcela volném dýchání, které oceníte zejména v horkém letím počasí. Šátek by měl být hedvábný, nejen proto, že hedvábí má zcela osobitý lesk a texturu, ale i proto, že hedvábí v horkém počasí chladí a pomáhá přežít tropické počasí.

1. Složte šátek do širšího pruhu, např. podle způsobu Pli de Base (tento způsob skládání najdete na našem blogu).

2. Šátek si položte na hlavu nad čelem s cípy směřujícími do zátylku.

3. Šátek v zátylku uvažte dvěmi uzlíky, které umístíte pod volně splývající vlasy.

4. Delší cípy šátku můžete nechat splývat po zádech, ale lepší je je přehodit přes ramena dopředu, tak aby byly viditelné při čelním pohledu.

Naší nabídku hedvábných šátků najdete na www.SEKORA.cz.

Vázání šátku XVIPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*