Pánský outfit pro inspiraci (XIV)

Předkládaný pánský outfit pro inspiraci je předzvěstí léta a letního počasí. Jedná se o outfit, který vyhovuje tzv. Business Casual Dress Codu (více se o tomto Dress Codu dozvíte na našem blogu), který je doplněný několika drobnými, ale podstatnými doplňky (šátek okolo krku, ozdobný kapesníček v náprsní kapse). Použitý letní boater klobouk je naproti tomu výrazný, pro tento outfit dominantní a evokuje náladu a oblečení 30. let 20. století, kdy tento typ klobouku byl pro muže v létě nepostradatelný a téměř povinný.

Nejvýraznější součástí tohoto outfitu je letní klobouk typu boater (více se o boater kloboucích dočtete na našem blogu). Jeho výraznost je podtržená faktem, že boater klobouky jsou již od 30. let 20. století na ústupu ze slávy, ale ve své době se jednalo o vysoce formální a společenské klobouky. Klobouk doplňuje oblečení sestávající z kalhot a oblekového saka (stejně dobře můžete použít i oblek) a čistě bílé košile. Tato košile je ušitá ze Sea Island bavlny (více se o Sea Island bavlně dozvíte na našem blogu), která je jemnější a lépe se hodí právě do horkých letních dnů.K zvýšení pohodlí i k docílení uvolněnějšího vzhledu je košile u krku rozepnutá, ale aby nebyl kontrast mezi společenským kloboukem a rozhalenkou příliš výrazný a do očí bijící je okolo krku uvázán hedvábný šátek, další reminiscence doby, kdy muži nechodili s odhaleným krkem. Ozdobný kapesníček v náprsní kapsičce jen podtrhuje celkový výraz a záměrně je použitý kapesníček, který je méně výrazný a částečně splývá se sakem. K posílení uvolněného a casual vzhledu přispívá i proplétaný opasek v klasické a konzervativní tmavě hnědé barvě.

Dnešní outfit pro inspiraci se pohybuje na pomezí společenského a uvolněného vzhledu a zcela záměrně evokuje dobu 30. let 20. století, dobu, kdy muži na své oblečení dbali více, než je dnes běžné.

Košile – Bílá Sea Island košile s dlouhým rukávem se zapínáním na 3 knoflíčky, Turnbull & Asser
Klobouk – Stetson Amsterdam – stylový letní slamák
Šátek – Modrý hedvábný šátek s geometrickým vzorem, A Piece of Chic
Ozdobný kapesníček – Pánský ozdobný kapesníček, černý s bílými puntíky, Tyler & Tyler
Opasek – Hnědý pletený pásek, Tyler & Tyler

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pánský outfit pro inspiraci (XIV)Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*