Krajkové espadrilky – stylová a sexy letní obuv

Krajkové espadrilky jsou specifickým typem espadrilek (více se o espadrilkách dočtete na našem blogu), které mají svršek (nebo jeho podstatnou část) ušitý z krajkové látky. Krajková látka působí velmi dekorativně a dodává espadrilkám zcela osobitý, jakoby romantický náboj.

Krajkové espadrilky, někdy označované jako crochet, jsou vyloženě dámskou obuví.Poprvé se objevily na konci 19. století, kdy použití krajky zjemnilo a zženštilo jinak poměrně strohé letní espadrilky. Ale zásadní rozmach popularity krajkových espadrilek je pozorovatelný až v dnešní době, kdy se na trhu objevují i modely krajkových espadrilek od významných světových módních návrhářů.

Krajková látka při výrobě krajkových espadrilek

Postup výroby krajkových espadrilek je totožný jako klasických espadrilek, pouze na plátěný svršek se použije bavlněná látka s krajkovým vzorem. Látka se vyrábí obvykle s vysokým podílem ruční práce a krajkový vzor vychází z tradičních pyrenejských vzorů. Vlastní krajkový vzor bývá spíše jednodušší, minimalistický tak, aby zůstala zachována výborná nositelnost a univerzálnost espadrilek.

Krajková látka svršku boty celkový vzhled boty ozdobí a zároveň vytvoří romantický, princeznový nádech. Ženská noha vypadá v krajkových espadrilkách velmi dobře a sexy. Klasickými barvami krajkových espadrilek jsou černá, bílá a béžová (odstín slonové kosti nebo pouštního písku). Zejména černá, ale i bílá barva je opravdu mimořádně elegantní a navíc se perfektně a jednoduše kombinuje s ostatním oblečením.

Naší nabídku krajkových espadrilek najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*