Vázání šátku XV – šátek a kabelka

Kvalitní hedvábný šátek je opravdu velmi univerzálním módním doplňkem. Může sloužit k ozdobení osoby, která ho nosí a to jak způsobem, že šátek se stane dominantním prvkem outfitu, tak i jen drobným, mírným dozdobením. Stejně tak ale může být šátek použitý k dozdobení jiného módního doplňku, např. kabelky.

Vhodně zvolený šátek dokáže i z poměrně jednoduché, ryze funkční a strohé kabelky vytvořit něco úplně jiného, překvapivě variabilního a dát vzhledu kabelce zcela jiný náboj. Barva šátku, který ozdobí kabelku může být s kabelkou v barevné harmonii, obvykle tak, že alespoň jedna z výraznějších barev šátku odpovídá barvě kabelky. Tato varianta je jistější, jednodušší a obvykle nehrozí nevhodné nebo příliš ostré barevné vyznění. Stejně tak je možné použít šátek, který je v barevném kontrastu ke kabelce, tj. hlavní i doplňková barva jsou zcela jiné, než barva kabelky. Ladění do barevného kontrastu je efektnější, obvykle výraznější.

Šátek se na kabelku váže obvykle tak, že se šátek složí do dlouhého úzkého obdélníku (např. podle způsobu Pli de Base, jehož popis najdete na našem blogu) a takto složeným šátkem se omotá ucho kabelky. Pokud má kabelka dvě ucha, omotá se šátkem obvykle jen jedno ucho protože ozdobení obou uch šátkem působí až příliš pouťově. Alternativně se může šátek uvázat na mašli jen do jednoho rohu ucha (do místa, kde je ucho přišité k tělu kabelky).

Použitý šátek by měl být z kvalitního hedvábí. Nejen že hedvábí má charakteristický lesk, který celkovému vzhledu dodá šmrnc, ale hedvábí je i materiál velmi odolný proti ošoupání i proti zašpinění (více se o hedvábí dozvíte na našem blogu). A vzhledem k tomu, že šátek bude na uchu kabelky, jsou tyto vlastnosti důležité.

Dobře zvolený šátek, použitý na ozdobení kabelky dokáže i z všední, jednoduché kabelky opravdu zajímavý módní doplněk.

Naší nabídku hedvábných šátků francouzské značky A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*