Dámský Business Casual Dress Code

Dámský Business Casual Dress Code je dnes asi tím nejrozšířenějším způsobem, jakým se ženy oblékají do kanceláře. Svou elegancí i pohodlností leží v širokém prostoru mezi Corporate Dress Codem (více se o dámském Corporate Dress Codu dozvíte na našem blogu) a Casual (případně Smart Casual) Dress Codem. Pravidla pro dámský Business Casual Dress Code jsou poměrně velmi volná a ne zcela jednoznačná. Ale bezesporu oblečení podle tohoto dress codu lze charakterizovat jako elegantní, pohodlné a minimálně provokativní.

Základem dámského Business Casual oblečení je sukně nebo šaty s délkou ke kolenům či plátěné (nejlépe vlněné) kalhoty. Sukně, šaty nebo kalhoty mohou mít i jinou barvu než tmavě modrou, černou nebo šedou, což jsou barvy typické pro Corporate Dress Code, a nemusí být striktně jednobarevné – i výraznější vzorek je povolený, pokud celek působí elegantně. Rozhodně se vyvarujte krátkých kalhot (šortek). Samozřejmě i kostým, a to i ve výraznějších barvách, je mimořádně vhodný.

K sukni či kalhotám se nosí halenka nebo košile. I halenka může být v širším spektru barev a může být i decentně vzorovaná. K halence nebo košili se doporučuje nosit sako nebo alespoň kvalitní propínací svetřík, tzv. cardigan (více se o tomto typu svetru dočtete na našem blogu). Spolu se sakem lze nosit i jednobarevnou (obvykle bílou) T-Shirt nebo tričko s límečkem (polo tričko – více se o polo tričkách dozvíte na našem blogu) ale vyvarujte se triček s proužky, která vzbuzují příliš volnočasový dojem.

Boty k Business Casual oblečení by měly být kožené. Na rozdíl od Corporate Dress Codu nejsou vyžadovány uzavřené boty, jsou povolené i sandály v nejrůznějších variacích nebo případně i baleríny (více se o základních typech dámských společenských bot dočtete na našem blogu). K sukni nebo šatům není vyžadováno nosit punčocháče nebo punčochy, ale vystříhejte se modelů s výrazným vzorkem (např. síťovaných). Sportovní boty (tenisky) jsou v rámci Business Casual Dress Codu zakázány, ale určitou výjimku mohou tvořit značkové kožené tenisky nebo ve vyjíměčných případech i značkové plátěné kecky v tlumených barvách (např. tmavě modrá).

Speciální postavení v rámci Business Casual Dress Codu mají džíny. Nejsou striktně zakázány, ale nedoporučuje se je nosit pokud nejsou doplněné halenkou a sakem. Rozhodně se vyvarujte odrbaných džín (s ozdobnými dírami). Pokud se rozhodnete pro džíny, měly by být neošoupané a neseprané a samozřejmě značkové. Džínové šortky se zcela jistě nehodí a džínová sukně téměř jistě také ne.

Business Casual Dress Code dává široký prostor doplňkům – šátky, pásky, hedvábné šály, šperky. Mohou být i ve výraznějších barvách s výraznějšími vzory, ale vždy dbejte na to, aby celek působil konzervativně elegantně a nebyl vyzývavý. Zejména hedvábné šátky jsou oblíbeným a velmi využívaným doplňkem Business Casual oblečení.

Kabelka k Business Casual oblečení je obvykle větší (tzv. business kabelka) a ideálně by měla být kožená. Je možné nosit i kabelku ušitou z látky, ale měla by být na první pohled značková a dobře ladit s ostatními částmi outfitu.

Tím, že dámský Business Casual Dress Code nemá striktně definovaná pravidla je jeho uplatnění poměrně volné a individuální. Navíc i každý zaměstnavatel, který Business Casual Dress Code vyžaduje má poněkud odlišnou představu o tom, co se v rámci tohoto dress codu smí a co nesmí.

Ale vždy by mělo být oblečení podle Business Casual Dress Codu konzervativně elegantní a minimálně vyzývavé. Obecně paltí, že je lépe být konzervativnější, usedlejší než příliš uvolněná a sportovní.

Povinné Doporučené Zakázané
Sukně ke kolenům nebo kalhoty nebo business šaty Sako nebo propínací svetr (cardigan) Odrbané nebo prané džíny
Kožené boty Halenka nebo košile Krátké kalhoty
Tenisky, žabky
Příliš krátké sukně nebo šaty

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*