Vlněná plochá čepka – módní doplněk i funkční ochrana hlavy před nepřízní počasí

Stetson Hiko

Plochá čepice, v Čechách označovaná jako bekovka nebo kšiltovka, patří v dnešní době k nejuniverzálnějším a nejrozšířenějším pokrývkám hlavy. Postupem času se posunula z ryze volnočasové čepky k čepici, která je zcela akceptovatelná pro dennodenní business nošení.

Její historii je možné vysledovat až do konce třináctého století a za jejího předchůdce označit tehdejší bonnet. Moderní historie ploché čepice začíná v 19. století, kdy se stala de facto normou britského dělnictva, především ve své tvídové variantě. V prvé polovině 20. století si plochá čepice našla své místo i v rámci vyšších a nejvyšších vrstev britské populace a získala své nezastupitelné místo v prostředí venkova, honů a volnočasových aktivit provozovaných v tzv. country prostředí. S odklonem obliby klobouků se bekovka posunula do měst a zaujala místo jako běžný módní doplněk, který chrání hlavu před nepřízní počasí.

Stetson Brooklyn

Bekovka je čepka s relativně nízkou korunou, která se svažuje směrem dopředu směrem ke kšiltu, který je zcela integrován do střihu čepice. Nejrozšířenějším materiálem, ze kterého se plochá čepice vyrábí je vlna – od klasické ovčí, přes velmi populární tvíd až po kašmírové variace, ale populární jsou i bekovky z jemné kůže či kozinky.

Kšiltovka je dnes běžným funkčním i estetickým doplňkem jak mužského, tak i dámského šatníku. Vlněná hřeje a chrání před nepřízní počasí a současně i může tvořit výrazný módní doplněk.

Naší nabídku bekovek legendární americké značky Stetson najdete na www.SEKORA.cz.

Stetson Bandera

Stetson Madison, s příměsí kašmíru

 

 

 

 

 

 

Stetson Gilchrist a KentPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*