Vázání šátku XIII

Dnešní způsob uvázání šátku vytváří z šátku ryze dekorativní, ozdobný prvek. Šátek se váže  v místě, kde jsou vlasy staženy do culíku a volně splývá podél culíku. Šátek se tak stává neoddělitelnou součástí účesu a přidává mu barevnost a zároveň dokáže opticky prodloužit délku culíku (a tedy i délku vlasů). Šátek, uvázaný tímto způsobem, je vhodný jak pro volnočasové nošení, tak i pro dennodenní nošení do práce či do kanceláře; pro vyloženě formální příležitosti se moc nehodí.

K uvázání šátku podle dnešního schémata je potřeba šátek alespoň střední velikosti (cca 70 x 70 cm, více se o velikostech šátků dočtete na našem blogu). Šátek by měl být hedvábný, protože je velmi viditelný a charakteristický lesk, který má pravé hedvábí dodá účesu šmrnc – naproti tomu šátek bez autentického hedvábného lesku v tomto uvázání obvykle vypadá levně, nedostatečně a postrádá styl. Šátek může mít i velký nebo nezvyklý vzor ale stejně dobře můžete použít i vzorek drobný (např. puntík nebo Paisley).

1. Složte šátek do úzkého dlouhého obdélníku. Ke složení můžete použít např. postup Pli de Base, který najdete na našem blogu.

2. Přibližně v polovině délky složeného šátku uvažte jednoduchý uzel.

3. Šátek umístěte již uvázaným uzlem pod gumičku culíku a uvažte na něm uzel, který bude šátek držet na místě.

4. Upravte šátek tak, aby volné cípy šátku splývaly podél culíku.

Naší nabídku hedvábných šátků lyonské značky A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.

Vázání šátku XIIIPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*