Manžetové knoflíčky – perfektní námět na drobný dárek

Manžetové knoflíčky z pravé perleti a pravého stříbra, Turnbull & Asser

Košile se zapínáním na manžetové knoflíčky se bezesporu v současné době vrací do obliby. Jsou elegantnější, více sexy než košile se zapínáním rukávu pomocí našitého knoflíčku, ale mnozí muži se jejich nošení brání. Hlavním důvodem této rezistence obvykle je to, že nemají odpovídající manžetové knoflíčky, nebo nemají žádné. Tím, jak košile na manžetové knoflíčky v předchozích 30-ti letech vypadly z hlavního proudu mužského oblékání většina mužů manžetové knoflíčky nepotřebovaly a mnozí i ztratili cit pro jejich výběr a kombinaci s ostatním oblečením.

Dnes, když se košile na manžetové knoflíčky opět vracejí do fóra, se manžetové knoflíčky stávají opravdu perfektním námětem na drobný dárek. Správné manžetové knoflíky jsou nejen zcela funkčním doplňkem, ale i miniaturním šperkem, který může oživit a rozjasnit celkový vzhled..

Vzhledem k tomu, že manžetové knoflíčky mohou – a měly by – vyjadřovat i něco o tom, kdo je nosí, o jeho náladě, zájmech a pocitech, je při výběru manžetových knoflíčků jako dárku i riziko, že se netrefíte do vkusu obdarovaného. Pokud se ale budete držet následujících doporučení je šance na úspěch manžetových knoflíčků jako dárku téměř zaručena.

  • Konoflíčky s motivem, který vychází z viktoriáských tapet, Tyler & Tyler

    Vybírejte knoflíčky, které jsou klasické, konzervativní, ale současně i elegantní. Pokud obdarovaného dobře neznáte, vyvarujte se sice originálních, ale riskantních motivů na knoflíčcích.

  • Z hlediska tvaru se držte klasického kruhového, čtvercového či obdélníkového. Knoflíčky s jiným tvarem mohou být z vašeho pohledu krásné, ale nemusíte se trefit.
  • Pokud bude obdarovaný nosit manžetové knoflíčky spolu s kravatou, měly by mít knoflíčky barvu vzdáleně připomínající barvu kravaty, resp. kravat, které obdarovaný již má.
  • Modré manžetové knoflíčky, Tyler & Tyler

    Klasickými, prověřenými barvami jsou modrá, červená, černá, bílá a fialová. Černá a bílá obvykle působí nenápadně a méně výrazně a hodí se téměř k čemukoli. Červená a modrá jednoznačně spadá do klasického spektra pánských doplňků a fialová je výborným kompromisem.

  • Držte se univerzálních motivů – jednobarevných, jednoduchých geometrických či knoflíčků s květinovými vzory. Výbornou volbou jsou i drobné, zdálky stěží rozpoznatelné vzorky, např. vycházejících z tapet viktoriánské doby. Výrazné, tématicky zaměřené motivy nevybírejte, pokud obdarovaného dostatečně neznáte.
  • Pokud si to můžete dovolit, darujte knoflíčky s povrchem hlavy z pravé perleti. Jsou světlejší, ale ve světle mění svůj odstín podle úhlu dopadajícího světla. Nejsou obvykle tak výrazné, jako smaltované a proto jsou velmi elegantní.

Věříme, že při dodržení výše uvedených zásad se manžetové knoflíčky stanou opravdu perfektním a pamatovaným dárkem, který fakt potěší.

Naší nabídku manžetových knoflíčku najdete na www.SEKORA.cz, kde si zcela jistě vyberete ty pravé manžetové knoflíčky pro vaše blízké či známé.

Knoflíčky s květinovým motivem, Robert Charles

Kruhové knoflíčky v černé barvě, Robert Charles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*