Náměty na valentýnský dárek – dárky pro ženy

Svátek sv. Valentýna – Valentýn – se slaví 14. února jako svátek všech zamilovaných a intimních přátel. Tradice slavení sváku sv. Valentýna vznikla na počátku 20. století ve Spojených státech a dnes patří celosvětově k významným svátkům.

Sv. Valentýn byl katolický kněz, který žil za vlády římského císaře Claudia II. Claudius zakazoval svým legionářům manželství protože se obával, že ženatí vojáci nebudou mít chuť válčit. Sv. Valentýn ale legionáře – navzdory příkazu císaře – oddával a okolo roku 270 n. l. byl za tuto činnost v Římě popraven. Ve čtrnáctém století personifikoval sv. Valentýna se svátkem zamilovaných Geoffrey Chaucer a od té doby je 14. únor v západní kulturní tradici svátkem lásky.

K oslavám svátku sv. Valentýna nerozlučně patří to, že si zamilovaní či blízcí intimní přátelí navzájem dávají dárky a posílají přání. K typickým valentýnským dárkům patří květiny, cukrovinky nebo módní doplňky či drobné součásti oblečení.

Hedvábný šátek

Hedvábný šátek nosí alespoň občas každá žena. Jedná se o elegantní doplněk, který se stejně dobře hodí k formálnímu oblečení i ke sportovnímu ošacení pro volný čas. Francouzské město Lyon je pověstné svou výrobou hedvábí již od renesance a dodnes ty nejkvalitnější hedvábné šátky pocházejí z Lyonu. Značka A Piece of Chic, jejíž hedvábné šátky najdete v naší nabídce, sídlí a vyrábí šátky právě v Lyonu a snaží se obnovit tradiční umění místních mistrů (více se o značce A Piece of Chic dozvíte na našem blogu). Naší nabídku hedvábných šátků A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.

Barevný proplétaný pásek

Pásek nemusí být jen funkčním doplňkem, který přidržuje kalhoty. Může být i významným estetickým doplňkem celkového outfitu. Barevné proplétané opasky britské značky Tyler & Tyler jsou předurčeny k tomu, aby spolehlivě plnily právě funkci módního doplňku. O barevných proplétaných opascích se více dozvíte na našem blogu a naší nabídku najdete na www.SEKORA.cz.

Kašmírová šála

Kašmír je právem pokládán za exkluzivní a luxusní oděvní materiál (více se o kašmíru dozvíte na našem blogu). Je jemný, hřejivý a zároveň prodyšný, antialergický a dlouhověký. Vyrábějí se z něj i zimní šály, které na první pohled působí mimořádným dojmem a přitom s přehledem plní i funkční požadavky na šálu – ochranu krku před chladem či nepřízní počasí. Naší nabídku kašmírových šál britské prémiové značky N.PEAL (více se o této značce dočtete na našem blogu) najdete na www.SEKORA.cz.

Vlněný sportovní svetr

Vlněné sportovní svetry přední novozélandské značky Native World jsou mimořádně elegantní a přitom nesmírně pohodlné. Jsou upletené z luxusní possum merino vlny, která je nesmírně hřejivá (udává se, že její tepelně izolační vlastnosti jsou až o 55% lepší než vlastnosti ovčí merino vlny), jemná a velmi příjemná na omak (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu). Svetry nezapřou sportovního ducha ale zároveň jsou i střízlivé a dostatečně elegantní. Naší nabídku dámských vlněných svetrů značky Native World najdete na www.SEKORA.cz.

Prosím, navštivte nás na www.SEKORA.cz a vyberte své partnerce valentýnský dárek, ve kterém zažije JINÝ POCIT.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*