Luxusní opasek jako dárek

Opasky – dámské i pánské – jsou výborným námětem na dárek. Téměř každý je v dnešní době používá buď pro své funkční vlastnosti (fixace kalhot nebo sukně) nebo jako efektní módní doplněk, který podtrhuje celkový outfit.

Opasky mají i tu výhodu, že nevyžadují podrobné znalosti o obdarovaném a jeho preferencích v oblékání. Jediný údaj, který byste měli znát je obvod pasu osoby, které chcete opasek dát (a s využitím naší kalkulačky na http://www.sekora.cz/velikosti4.php?tv=2&p=6 si najdete správnou velikost) nebo údaj o délce opasku, který daná osoba používá.

Čím méně znáte o módním stylu a povědomí obdarované osoby, tím lépe je přidržet se ke klasice. Pokud darujete zcela klasický pásek, zcela jistě se neztratí a bude často používaným módním doplňkem a obdarovaný si při každém nasazení takového pásku vzpomene, kdo mu pásek daroval.

Existují některá obecná doporučení pro výběr pásku jako dárku:

  • Klasický opasek je kožený, z hladké kůže. Běžná šířka opasků je okolo 3,5 cm, širší opasky jsou pokládány za sportovnější.
  • Klasické barvy kožených opasků jsou černá a hnědá. Platí, že opasek by měl být ve stejné barvě jako ostatní kožené doplňky, tedy zejména boty a aktovka či kabelka. Nejuniverzálnější barvou je černá. Hnědá se vyskytuje na páscích obvykle ve dvou odstínech – tmavé a světlé (označované jako tan). Světlejší hnědá je sportovnější, a tedy méně univerzální.
  • Opasky s povrchem, který imituje kůži exotických zvířat (krokodýl, aligátor, had, ještěrka, apod.) nemusí být – v případě příliš výrazného vzoru – ideálním jako dárek. Jemnější a subtilnější vzorek je naopak velmi dobrou volbou, a to jak v černé, tak i v tmavě hnědé barvě.
  • Přezka by měla ladit s opaskem a být spíše jednodušší a méně masivní. Větší a těžší sponky jsou krásné, ale nemusíte se trefit do vkusu obdarované osoby. Kovbojské ozdobné přezky jsou pro kovboje a obdarovaný nemusí být zrovna příznivcem kovbojů.
  • Barevné opasky jsou vhodným dárkem pro ženy, pokud dokážete odhadnout, jaká barva se bude líbit. Pokud chcete darovat barevný opasek muži, měli byste dobře znát jeho módní cit.

Z výše uvedeného vyplývá, že ideálním opaskem pro muže, který chodí do práce v obleku či saku je černý hladký opasek o šířce cca 3,5 cm s jednoduchou mosaznou přezkou. Pro muže, k jeansům může být ideálním opaskem hnědý, širší s větší a trochu ozdobnou přezkou. A pro ženu buď opasek s ozdobnější přezkou, texturou a často i širší nebo barevný ve výraznější barvě – červený, růžový či žlutý.

Věříme, že výše uvedená doporučení Vám pomohou s výběrem toho správného opasku pro Vaše blízké či známé.

Naší nabídku luxusních opasků najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*