Polo tričko s dlouhým rukávem

Polo s dlouhým rukávem, John Smedley

Polo tričko s dlouhým rukávem je variací klasického polo trička (více se o polo tričkách dozvíte na našem blogu). Díky svému dlouhému rukávu je tričko teplejší a vypadá více elegantně, poněkud více formálně.

Původ pola s dlouhým rukávem bývá někdy odvozován od tzv. rugby trička (nebo rugby košile). Rugby tričko nosí hráči rugby a jedná se o tričko s výstřihem a límečkem v klubových barvách, které obvykle obsahují vodorovné pruhy. Tričko se vyvinulo z prvních rugby dresů, které se v polovině 19. století sestávaly z dlouhých flanelových kalhot, bavlněné košile a čepice. Dnešní rugby tričko je svou konstrukcí podřízeno potřebám této rychlé hry – typicky je vyrobené ze syntetických materiálů (nejčastěji na bázi polyesteru), které díky tomu, že kloužou znesnadňují možnost uchopit hráče za triko; jsou obvykle velmi těsné a přiléhavé k tělu, takže se nikde nevyskytuje žádný cíp, za který může protihráč chytit a i jejich límeček je spíše minimalistický a symbolický. Existují v provedení jak s krátkým, tak i dlouhým rukávem.

Dámský Lacoste v temně modré barvě

Polo tričko s dlouhým rukávem vzniklo přirozenou evolucí z klasického pola s krátkým rukávem. Díky dlouhým rukávům je teplejší a většina dnešních polo triček s dlouhým rukávem je vyrobená z bavlněné piké tkaniny, ale silnější (a tím lépe chránící proti chladu) než u verzí s krátkým rukávem. Dlouhé rukávy bývají zakončeny elastickými náplety, které umožňují ohrnutím přizpůsobit délku rukávu ruce. Náplety zároveň dovolují mimořádně oblíbené částečné vykasání rukávů přibližně do poloviny předloktí. Kromě verzí z pique bavlny (více se o pique bavlně dočtete na našem blogu) existují i polo trika vyrobené ze Sea Island bavlny (více se o Sea Island bavlně dozvíte na našem blogu) nebo lehčí ovčí merino vlny (o merino vlně se dočtete více na našem blogu). Existují i rička vyrobené ze 100% kašmíru (podrobnosti o kašmíru najdete na našem blogu).

Klasické polo s dlouhým rukávem je jednobarevné. Existuje nespočetné množství barevných odstínů, od světlejších až po tmavé, od pastelových barev až po barvy tlumené. Prakticky každý výrobce polo triček s dlouhým rukávem má v nabídce varianty v temně modré (navy) barvě, černé a bílé, které je možné pokládat za nejklasičtější.

Fred Perry

Kromě toho, že je polo s dlouhým rukávem teplejší a tedy více vhodné do chladnějších zimních dní, působí i poněkud elegantnějším dojmem. Je tomu tak proto, že zakrývá značnou část povrchu rukou. Polo s dlouhým rukávem se výborně hodí k oblečení podle Business Casual Dress Codu (více se o tomto dress codu dozvíte na našem blogu) pod sako, se kterým může být buď v barevném kontrastu nebo barevné harmonii.

Stejně jako polo s krátkým rukávem i pro polo tričko s dlouhým rukávem platí, že nejprestižnější značky jsou Lacoste, Polo Ralph Lauren, Fred Perry a John Smedley.

Polo tričko s dlouhým rukávem je elegantním a stylovým rozšířením šatníku nejen pro podzimní, zimní a jarní dny ale i pro chladnější dny letní.

Polo Ralph Lauren

Polo Ralph Lauren

 

 

Černé Polo Ralph LaurenPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*