Pánská pletená kašmírová vesta

Propínací vesta N.PEAL Milano, šedá

Pánská vesta pletená z kašmírové vlny je mimořádně elegantním doplňkem pánského outfitu. Lze ji nosit jak pod sakem obleku tak i jako svrchní součást oblečení. Je zároveň dostatečně elegantní i sportovní.

Pletená vesta je úplet bez rukávů s výstřihem do V. Může být buď propínací (v podstatě cardigan bez rukávů) nebo bez propínání, přetahovací přes hlavu. První je obvykle elegantnější, druhá zase společenštější, ale obě lze nosit jak k saku tak jen na košili.

Pletené vesty začali muži nosit ve 20. letech 20. století a největší oblibě se těšily v 60. letech. Ale za dobu své existence se nikdy nestaly nemoderními a vždy vypovídaly o vkusu jejich nositele. Ačkoli nepatří mezi masově rozšířené součásti pánského oblečení, našli se i muži, pro které se pletená vesta stala charakteristickým prvkem jejich stylu (např. bývalý ministr zahraničí ČR Josef Zieleniec).

Kašmírová vesta, N.PEAL

I když lze kašmírovou vestu nosit i pod sako obleku, nehodí se příliš pro opravdu formální nebo veskrze společenské události. Ve spojení s oblekem se ale perfektně hodí pro dennodenní nošení do práce v chladnějších dnech. Nošená jen na košili se hodí prakticky pro všechny myslitelné volnočasové aktivity, kdy menší hřejivost (díky absenci rukávů) je vykoupená podstatně vyšší volnosti pohybu.

Barva vesty by měla odpovídat příležitosti, ke které si jí berete. Vesta pod oblekem by měla být jednobarevná v tmavších, méně výrazných odstínech a neměla by být stejná, jako barva obleku (pokud máte černý oblek, zvolte vestu šedivou či antracitovou). Naproti tomu pro volnočasové příležitosti jsou vhodné i barvy vyloženě výrazné a veselé a vymykající se běžným pánským elegantním barvám.

Vhodnost kašmírových vest pro různé příležitosti

Vhodnost pro formální příležitosti Vhodnost pro dennodenní nošení Vhodnost pro volnočasové nošení Vhodnost jako dárek
++ +++ ++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že vesta pro danou příležitost opravdu není vhodná

Naší nabídku pánských kašmírových vest najdete na www.SEKORA.cz.

Žlutá kašmírová vesta, N.PEAL

Propínací vesta v zelené barvě, N.PEAL

 

Luxusní kašmírová vesta N.PEAL MilanoPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*