Ošetřování a údržba possum merino svetrů a šál

Svetry, šály, čepice či rukavice vyrobené z possum merino vlny nabízejí asi tu nejlepší ochranu před chladem, které je možné na bázi přírodních vláken dosáhnout. Tím, že se jedná právě o přírodní materiály, které dýchají, ale nedochází k přehřívání nositelova organismu a proto jsou úplety z possum merino vlny nesmírně komfortní, pohodlné a příjemné. Více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu.

K tomu, aby vám svetry a šály z possum merino vlny spolehlivě a dlouhodobě sloužily věnujte, prosím pozornost následujícím doporučením pro správnou údržbu.

 • Některé svetry a šály jsou vybaveny etiketou, na které je – kromě složení materiálu, ze kterého je úplet vyrobený – uveden i doporučený postup pro praní, žehlení a čištění ve formě mezinárodně standardizovaných symbolů. Vysvětlení jednotlivých symbolů je součástí tohoto návodu.
 • Dodržujte postup praní, žehlení, čištění či sušení uvedený na etiketě.
 • Possum merino úplety perte v ruce ve studené vodě. Nepoužívejte vodu teplejší než 20oC.
 • Pokud máte pračku s programem na vlnu je možno využít na praní svetrů i tento program, ale pouze za předpokladu, že tento program umožňuje praní při teplotě do 20oC. K praní svetrů používejte speciální jemné prací prostředky určené pro vlnu (např. Woolite nebo Perwoll).
 • Nenamáčejte possum merino úplety do kyselých ani zásaditých roztoků.
 • Vyvarujte se použití bělidel a nepoužívejte ani prací prostředky či odstraňovače skvrn obsahující bělidla.
 • Sušení a ždímání – pří ručním praní úplet důkladně vymáchejte ve studené vodě. Poté z něj rukama vymačkejte pokud možno co nejvíce vody, na vymačkání zbytku vody použijte froté ručník, na který úplet rozložíte a vytvarujete a poté začnete ručník postupně i s úpletem pomalu rolovat a jemnými stisky vytlačovat vodu do ručníku. Nakonec úplet volně rozložíte a vytvarujete na suchý ručník a necháte volně doschnout ve stínu.
 • Při praní a odstřeďování v pračce na speciálním programu na vlnu doporučujeme odstřeďovat při otáčkách maximálně 1000 ot/min. Úplet vypraný a odstředěný v pračce poté rozložte na suchý ručník, vytvarujte a nechte volně doschnout ve stínu.
 • Úplety nesušte v sušičce. Pří sušení teplým vzduchem může dojít ke sražení. I při sušení chladným vzduchem může dojít k přesušení a tím i k poškození úpletu.
 • Úplety nežehlete. Není potřeba je žehlit a žehlení je může poškodit.
 • Dojde-li k tomu, že si svetr ušpiníte, můžete zkusit znečištěné místo co nejdříve namočit do studené vody a poté vysát do ubrousku, ručníku nebo čistého hadříku. Podle povahy znečištění může tento způsob pomoci, ale také nemusí.
 • Nedoporučujeme na čištění skvrn používat odstraňovače skvrn (často obsahují bělidla).

Věříme, že tato ověřená doporučení vám pomohou k tomu, aby vám úplety z possum merino
vlny od www.SEKORA.cz dlouho a spolehlivě sloužily a přinesly vám JINÝ POCIT.

Naší nabídku svetrů z possum merino vlny najdete na www.SEKORA.cz a nabídku possum merino šál najdete na www.SEKORA.cz.

Údržba possum merino úpletůPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*