Vlněná pelerína – modní i funkční doplněk

Stříbrná pelerína Native World

Termínem pelerína se označuje kratší plášť nebo pláštěnka bez rukávů, který pokrývá ramena.a splývá přibližně k pasu. Nosí se jako nejsvrchnější část oblečení, přes kabát, sako nebo svetr. Dnes je pelerína již výhradně součástí dámské garderoby – snad s výjimkou některých loveckých pelerín, které v minimální míře občas nosí i někteří muži.

Pelerína vznikla jako cestovní plášť a její název je odvozený od italského pojmenování pouti – pellegrinaggio.Svého času se opravdu stala symbolem poutníků. Vrcholné období oblíbenosti pelerín zahrnuje polovinu 19. století a od konce 19. století jejich obliba rapidně klesá, i když v přibližně desetiletých intervalech se vrací aspoň částečně do fóra a lze tvrdit, že nikdy se z ní nestal vyloženě nemoderní, out of date kousek oblečení.

Mladá žena v peleríně od Edouarda Maneta

Vlněné pletené peleríny mají i dnes poměrně široké spektrum nositelek. Jejich obrovskou výhodou je, že dokáží vytvořit velmi komfortní prostředí a zahřát. Nosí se nejen venku přes kabát nebo svrchník, ale i v klimatizovaných kancelářích na sako nebo na svetřík. I v kanceláři působí velmi elegantně a dokáží opravdu zahřát její nositelku.

Pletené peleríny novozélandské značky Native World jsou trochu jiné. Na rozdíl od klasické peleríny jsou rozpínací a mají dvě řady knoflíků a knoflíkových dírek, které poskytují takové peleríně vyšší flexibilitu – lze ji zapnout jako poncho, vytvořit na ní jakési rukávy, které usnadňují pohyb nebo si ji obléci poněkud asymetricky a neobvykle. Je jen na nositelece, jak dokáže knoflíčky zapnout. Stejně jako ostatní výrobky značky Native World jsou i peleríny upletené z mimořádně teplé a příjemné possum merino vlny (více se o ní dozvíte na našem blogu).

Naší nabídku vlněných pletených pelerín novozélandské značky Native World najdete na www.SEKORA.cz.

Antracitová pelerína Native World

Asymetricky zapnutá pelerína Native World

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*