Kašmírová šála s motivem leoparda

Módní doplňky či oblečení, které je připomínají srst zvířat (nejčastěji leoparda, ale i tygra, zebru, geparda nebo opici) jsou oblíbené a dlouhodobě akceptovatelné. Ačkoli se tento styl nikdy nestal hlavním leitmotivem nějakého období, velkého rozšíření dosáhl na počátku 60. let a dodnes patří ke stálicím.

Nejčastěji je imitována srst leoparda, resp. správněji česky levharta. Pro každého leoparda je totiž jeho srst ekvivalentem otisku prstů u člověka – pro každého leopardího jedince je naprosto charakteristická a neopakovatelná. Základním stavebním prvkem vzhledu leopardí kůže jsou jakési rozety v tmavší hnědé barvě s černým nebo temně hnědým orámováním, které jsou nepravidelně rozesety na zlatavém podkladě. Velikost těchto rozet je různá a celek působí velmi esteticky zdařilým dojmem. Popularitě leopardí srsti napomáhá i příjemná, zlatohnědá barva, která se výborně dá kombinovat s ostatním oblečením.

Leopard – levhart skvrnitý – je kočkovitá šelma z rodu Pantera a patří k nejmenším z tohoto rodu (v tomto rodě jsou ještě tygři, lvi a jaguáři). Patří k nejrozšířenějším kočkovitým šelmám, a i když některým variacím leoparda hrozí akutní vyhynutí, celkově je populace leopardů stabilní. V kohoutku měří leopard 45 – 75 cm, délka jeho těla je mezi 100 a 190 cm a délka ocasu se pohybuje od 60 do 100 cm. Značný rozptyl v mírách je dán množstvím poddruhů leoparda a i místem, kde leopard žije. Samci bývají cca o 30% větší než samice. Leopard žije v dospělosti samotářsky a chrání si vlastní teritorium. Leopardi často přebývají v korunách stromů a o jejich síle svědčí fakt, že dokáží do stromů dotáhnout i kořist, která je dvakrát těžší než oni. Samice rodí až 6 mláďat, ale standardem jsou 2 – 3, která kojí po dobu 1,5 až 2 roky, než začnou dospívat. Za své rozšíření vděčí leopardi i vysoké schopnosti adaptovat se na okolní prostředí a tomu, že nejsou vybíraví ve své potravě – od hlodavců, přes gazely, mláďata dobytka až po mršiny nebo po želvy.

Imitace leopardí srsti se v módě používá u kabelek, u bot, pásků, šperků a šál. Šála s leopardím motivem, kterou máme v nabídce, pochází z dílny britského specialisty na kašmírové úplety N.PEAL. Je vyrobená z té nejkvalitnější kašmírové příze, má rozměry 180 x 50 cm a je charakteristická tím, že neimituje pouze srst leoparda, ale na obou koncích šály je v leopardích rozetách zakomponována hlava leoparda ze předu, jejíž kontury jsou vyvedeny právě pomocí leopardího motivu. Šála je hřejivá, příjemná na omak a velmi chic.

Pro podrobnosti, prosím, navštivte www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*