Zimní plochá čepice s klapkami na uši – elegantní stálice mezi čepicemi

Plochá čepice – tzv. bekovka – je stálicí mezi čepicemi jak pro muže, tak pro dámy. Zimní modely jsou zpravidla vyrobené ze silnější, obvykle vlněné látky tak, aby lépe chránili hlavu před chladným počasím. Při použití nejkvalitnější vlny je možné, že čepka je vyrobená i z lehčí, tenčí látky a přitom disponuje dostatečnými tepelně izolačními vlastnostmi.

Některé zimní bekovky jsou vybavené i klapkami na uši. Jedná se o pás teplé látky, který je přehnut dovnitř do čepice a v případě potřeby ho lze vysunout a použít jako dodatečnou ochranu v extrémních klimatických podmínkách. Ačkoliv je princip klapek na uši jednoduchý, jedná se o extrémně účinný doplněk – klapky chrání nejen před chladem, ale i před větrem a ostrým mrholením.

To, co bývá u klapek na uši problémem, je velikost. Pokud jsou klapky složené vevnitř v čepici, může se stát, že u ne zcela propracovaných návrhů je čepice se složenými klapkami menší, než když jsou klapky vysunuté. I taková drobnost, jako  klapky na uši vyžaduje zkušenost a řemeslnou zručnost, aby byl výsledek perfektní a použitelný.

Naší nabídku zimních bekovek legendární značky Stetson najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*