Native World – esence novozélandských svetrů

Native World je moderní, sportovně laděná novozélandská značka, která patří nejstaršímu novozélandskému zpracovateli vlny Manawatu Knitting Mills. Native World se specializuje na úplety (svetry, šály, čepice, rukavice, ponožky) vyrobené z possum merino vlny.

Vlna označovaná jako Possum Merino je přírodní směsový materiál, jehož hlavními komponenty je kvalitní ovčí merino vlna a vlna ze srsti novozélandského vačnatce kusu liščího, který se anglicky označuje jako possum (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu). Podíl merino vlny je obvykle mezi 60 a 70%, podíl srsti kusu liščího je mezi 20 a 30%. Tato přírodní směsová vlna má některé opravdu originální vlastnosti – je velmi jemná, měkká a příjemná a zároveň nesmírně teplá a hřejivá (udává se, že je o 55% teplejší než ovčí merino vlna).

Společnost Manawatu Knitting Mills, vlastník značky Native World, byla založená roku 1884 Johnem Stubbsem, který se na Nový Zéland přistěhoval z britského Lancashiru, kde pracoval jako punčochář. V této profesi pokračoval i ve své nové domovině a prvními výrobky, které Manawatu Knitting Mills vyráběly byly pletené ponožky. Značka se úspěšně rozvíjela a rozšiřovala svůj sortiment výrobků a mj. se stala dodavatelem novozélandských ozbrojených sil v obou světových válkách. V roce 1992 se společnost přestěhovala do nově postavené továrny, která disponuje těmi nejmodernějšími přádacími a pletacími stroji a nejpokrokovější technologií. Manawatu Knitting Mills dnes patří k nejstarším zpracovatelům vlny na Novém Zélandě.

Značka Native World se snaží, aby byla stejně exkluzivní jako novozélandská krajina, ve které má značka své kořeny. Barevná paleta jejich výrobků je inspirována hlubokými lesy, průzračnými jezery, čistými mořskými plážemi a nádhernými horami, které obklopují sídlo značky. I výrobky značky Native World mají svůj nezaměnitelný půvab, eleganci a perfektně vyhovují potřebám moderních zákazníků.

Naší nabídku novozélandských svetrů z possum merino vlny značky Native World najdete na www.SEKORA.cz a nabídku šál najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*