Šátky s kostičkovým vzorem

Šátky s kostičkovým vzorkem patří mezi oblíbené módní doplňky jak pro ženy, tak i pro muže. Jsou elegantní, velmi klasické a zároveň i mírně ležérní a uvolněné a bezesporu představují nadčasovou stálici mezi módními doplňky.

Kostičkové vzory obecně mají svůj původ v prostředí venkovských sídel britské aristokracie a i dnešní šátky s kostičkovým vzorem si tuto historii nesou sebou. Jsou pokládány za méně formální, poněkud nenucené ale přitom celková jednoduchost tvaru je mimořádně elegantní. Mohou být dvoubarevné nebo i vícebarevné se silně kontrastními barvami (např. černá a bílá) nebo i s příbuznými barvami, které se liší jen v odstínu. Vzorek může být jemný, s malými kostičkami nebo i výrazný s velkými kostičkami. Je jen na módním návrháři, jaký vzorek zvolí a na výrobci šátku, aby vzorek dokázal bezchybně realizovat.

Vlastní potisk kostičkového vzorku na hedvábné šátky není vůbec jednoduchý. Je třeba zajistit perfektní soutisk minimálně ve dvou osách a jakákoli nepřesnost je na kostičkovém vzoru velmi patrná. Čím více barev, ze kterých je kostičkový vzor vytvořen a čím je vlastní kostička drobnější, tím je proces potisku náročnější a vyžaduje nejen přesnost, ale i dostatečné know-how.

Naší nabídku luxusních hedvábných šátků s kostičkovým vzorem francouzské značky A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.

Kostičkové šátky A Piece of ChicPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*