Vázání šátku VIII

Paul Newman

Vázání šátku okolo krku podle dnešního návodu využívá k vlastnímu uvázání asi ten nejrozšířenější kravatový uzel – Four In Hand (návod na uvázání kravaty uzlem Four In Hand najdete na našem blogu). Šátek, uvázaný tímto uzlem vypadá velice elegantně, uspořádaně a vlastní uzel působí na šátku nesmírně jemně a decentně. Navíc uzel perfektně drží tvar a nevyžaduje upravování ani při celodenním nošení.

Pro uvázání šátku okolo krku uzlem Four In Hand je zapotřebí alespoň šátek střední velikosti o rozměrech cca 70 x 70 cm (více se o velikostech šátků dozvíte na našem blogu). Uvázaný šátek se ponechává okolo krku volnější tak, aby se uzel nacházel mírně pod bradou. Ačkoliv tento způsob uvázání šátku ocení především ženy a dívky, i muži někdy nosí šátek okolo krku uvázaný kravatovým uzlem Four In Hand – příkladem může být Paul Newman.

1. Složte šátek do úzkého pásu (např. podle návodu Pli de Base) a položte šátek okolo krku tak, aby cípy šátku byly vepředu.

2. Uvažte na cípech šátku klasický kravatový uzel Four In Hand (návod najdete na našem blogu) – cípy šátku přeložíte přes sebe,…

3. … jeden z cípů druhým obkroužíte, druhý cíp prostrčíte oknem mezi šátkem a krkem nahoru a podvléknete pod obkroužením.

4. Uvázaný uzel je možné po šátku posouvat nahoru či dolu; naaranžujte ho do polohy, kdy šátek není příliš těsně okolo krku.

Naší nabídku luxusních hedvábných šátků francouzské značky A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.

Vázáníi šátku VIIIPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*