Klasické barvy pánských opasků

Při nošení opasku platí pravidlo, že jeho barva by měla být stejná (i když se může lišit v odstínu) jako barva ostatních kožených doplňků – bot, aktovky či pásku u hodinek. Proto jsou nejklasičtějšími barvami opasku černá, tmavě hnědá a světle hnědá, které jsou zároveň tradičními barvami pánských kožených doplňků. Ačkoliv není výše uvedené pravidlo striktním dogmatem a každý ho může porušovat podle libosti (prostě noste to, v čem se dobře cítíte), je opravdu dobrým, prověřeným doporučením a jeho porušení by mělo být uvážené.

Černé opasky

Černý pásek s povrchem hadí kůže, Robert Charles

Stejně jako černé boty a černé aktovky, jsou i černé pásky těmi nejrozšířenějšími. Vychází to z historie a tradice pánského oblečení, kdy ještě ve viktoriánské době byla černá barva (ve spojení s bílou) základní barvou pánského šatníku a v podstatě jedinou přípustnou. Černé kožené doplňky jsou elegantní, nadčasové a bezesporu jsou i volbou, u které se nemůžete zmýlit. Černý opasek má i tu výhodu, že je velmi nenápadný, dobře splývá s oblečením a proto i vodorovná linka, kterou pásek vytváří je nejméně nápadná. A protože všechny vodorovné linie mají tendenci opticky rozšiřovat postavu, je černý pásek asi nejtolerantnějším k silnějším postavám.

Tmavě hnědé opasky

Tmavě hnědý pásek s povrchem krokodýlí kůže, Robert Charles

Hnědá, resp. tmavě hnědá barva kožených doplňků je často nedoceňovaná a opomíjená. Naprosto perfektně se hodí k tmavě modrému či šedému obleku a působí nejen mimořádně elegantně ale i velmi chic. Tmavě hnědé opasky jsou výraznější než černé a proto je rozumné, aby odstín hnědé u opasku byl o něco tmavší, než je odstín hnědé u bot či aktovky. Hnědé kožené doplňky se perfektně hodí jak ke Corporate Dress Codu (více se o tomto dress codu dočtete na našem blogu) tak i k Business Casual Dress Codu (podrobnosti se dozvíte na našem blogu). Hnědá, jako barva, která je tradičně spojována s venkovem, se jednoznačně hodí i k volnočasovému oblečení.

Světle hnědé pásky

Světle hnědý opasek s šitím bílou nití, Robert Charles

Hnědá ve světlejších odstínech, označovaná jako Tan, je barvou, která je vhodná spíše pro volnočasové příležitosti. Kožené doplňky ve světle hnědé barvě lze nosit i do kanceláře, ale je třeba věnovat harmonické barevné kombinaci s ostatním oblečením zvýšenou pozornost. Ale pro volnočasové nošení – na procházky v přírodě i ve městě, na večerní posezení s přáteli v restauraci nebo v baru, na návštěvu sportovního utkání nebo koncertu – je to barva neobyčejně vhodná. Světle hnědé pásky je možné bez problémů kombinovat i s koženými doplňky v tmavě hnědé barvě, jen rozdíl v odstínech by neměl být extrémní.

Doporučení pro výběr toho správného opasku najdete na našem blogu.

Naší nabídku luxusních kožených pásků novozélandské značky Robert Charles najdete na www.SEKORA.cz.

Opasky Robert CharlesPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*