Fialová kravata – elegantní a výrazná

David Cameron

Fialová kravata, v širokém spektru odstínů a sytostí, je většinou v pánském šatníku neopodstatněně nedoceňována. Fialová barva vzniká v RGB barevném prostoru smícháním modré a červené a obě barvy jsou jako barvy vázanek mimořádně oblíbené (více se o modrých kravatách dočtete na našem blogu; o červených vázankách se dozvíte víc na našem blogu). Fialová kravata je zároveň elegantní i výrazná.

Fialové barvivo bylo v minulosti poměrně vzácné a drahé a fialové látky bývaly výsadou králů a nejvyšších hodnostářů, kteří si je mohli dovolit. Proto dodnes fialová barva evokuje bohatství a moc, je osobitou a zároveň i skromnou barvou. V psychologii moderního západního člověka je trochu melancholická, trochu vášnivá, vyjadřuje náročnost i zdrženlivou střízlivost.

Fialová kravata s proužkem, Giorgio Armani

Příbuznými barvami k fialové jsou modrá a červená, které jsou dnes asi nejoblíbenějšími barvami vázanek. Někdy bývá obtížné rozlišit fialovou od těchto dvou barev, zejména v tmavších odstínech (typickým příkladem je tmavě červenofialová barva bordeaux). Doplňkovou barvou je zelená nebo zelenožlutá. Fialová je barva, kterou je možné mimořádně dobře kombinovat se současným pánským business oblečením – jde k černému, šedému i modrému obleku; zcela bezproblémová je v kombinaci s bílou i modrou košilí.

Vizuální podobnost fialové, zejména jejich světlejších odstínů, s růžovou, která je v západní kultuře velmi ženskou barvou, asi limituje nošení fialových vázanek u některých mužů. Zajímavé je, že fialová kravata patří mezi opravdu oblíbené doplňky posledních dvou britských ministerských předsedů – Gordona Browna a Davida Camerona.

Naší nabídku luxusních hedvábných fialových kravat předních světových značek najdete na www.SEKORA.cz.

Will Smith

Steve McQueen

 

 

 

 

 

 

 

 

Fialová vázanka s foulard vzorkem, VersacePříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*