Šály rukávového střihu

Jako šály rukávového střihu jsou označovány šály, které jsou podél delší strany v polovině přeložené a sešité. Tím vznikne jakýsi rukáv, od kterého je odvozen název tohoto typu šály.

Výhodou šály rukávového střihu je, že za všech okolností je vidět jen lícová strana, rubová strana je vždy schována uvnitř rukávu. Toto je mimořádně užitečné především u šál se vzorkem; u jednobarevných šál se tento střih obvykle nepoužívá. Teoretickou nevýhodou je, že šála rukávového střihu je silnější – tvoří ji dvě vrstvy látky nebo úpletu. Proto se šály rukávového střihu vyrábí především z jemnějšího, tenčího materiálu, typicky z hedvábí.

Šály rukávového střihu je možné používat úplně stejně, jako běžné šály. Při jejich nošení odpadá starost o to, která strana je lícová a která rubová a i při uvázání šály (i komplikovanějším způsobem) máte jistotu, že budete mít lícovou stranu vždy nahoře.

Naší nabídku hedvábných šál rukávového typu francouzské značky A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*