Pánský Casual Dress Code

Pánský Casual Dress Code (někdy označovaný jako Smart Casual Dress Code) obecně označuje takové oblečení, ve kterém se jeho nositel cítí co nejpohodlněji. Tento Dress Code nemá žádné povinné prvky a ani žádné striktně zakázané. Prostě si vezmětě na sebe to, v čem se cítíte co nejpohodlněji. Oblečení z Casual Dress Codu se většinou nosí pro volnočasové příležitosti, ale u většiny zaměstnavatelů jej lze nosit i do kanceláře (ale pokud máte nějaké významnější jednání, doporučuje se alespoň Business Casual Dress Code). Celkový outfit by měl působit ležérním, uvolněným dojmem; měl by být ale zároveň elegantní a slušivý.

Kalhoty k pánskému Casual Dress Codu by měly být jednobarevné a dlouhé. Může se jednat o džíny, khaki kalhoty (více se o khaki kalhotách dočtete na našem blogu), manžestráky, šedé flanelové kalhoty (více se o šedých flanelových kalhotách dozvíte na našem blogu) nebo o vlněné kalhoty. Pokud možno se vyvarujte kapsáčů a kalhot s výrazným vzorkem, jako jsou například maskáče. Krátké kalhoty střízlivého střihu a barvy jsou akceptovatelné v opravdu horkém počasí.

Jsou preferovány uzavřené boty, ať mokasíny (více se o pánských mokasínech dočtete na našem blogu), derby boty (více se o derby botách dozvíte na našem blogu) nebo tenisky. Sandály nebo pantofle jsou tolerovány jen v mimořádně teplých dnech a i tak by měly být co nejstřízlivější.

Košile, polo tričko (více se  o polo tričku dočtete na našem blogu) nebo T-Shirt (T-Shirt je detailněji popsána na našem blogu) jsou nejčastější spodní vrstvou na trupu. Košile může být i s krátkým rukávem, pokud se jedná o košili s dlouhým rukávem, je běžné, že rukávy jsou vyhrnuté. U Casual Dress Codu se nosí výstřih u košile více rozepnutý (rozepnuté 2 až 3 vrchní knoflíky). Polo tričko je vynikající volbou ke Casual Dress Codu, stejně jako T-Shirt. U T-Shirt se jen vyvarujte příliš výrazného nebo agresivního potisku. Bílá T-Shirt se často nosí i pod klasickou košilí a vůbec nevadí, pokud je T-Shirt u krku viditelná.

Na košili nebo triko se nosí mikina, svetr, bunda nebo sako. Svetr je obvykle přetahovací přes hlavu s výstřihem do V (více se o těchto svetrech dočtete na našem blogu) nebo s okrouhlým výstřihem (podrobnosti najdete na našem blogu). Sportovní sako nebo blazer (podrobnosti o blazeru naleznete na našem blogu) je výbornou volbou, stejně jako elegantní bunda.

Ke Casual Dress Codu se v případě nepříznivého počasí nosí spíše čepice – ploché čepky nebo baseballky. Klobouky se nosí také, ale většinou se jedná o panamy (více se o panama kloboucích dočtete na našem blogu) v slunném počasí protože klasické klobouky bývají příliš usedlé.

Šály se ke Casual Dress Codu běžně nosí, ať již se jedná o ochranu před nepřízní počasí či chladem, nebo jako čistě dekorativní módní doplněk. V poslední době se vrací i móda šátků, uvázaných okolo krku, které spoludotvářejí celkový dojem.

Povinné Doporučené Nedoporučené
Sportovní sako, Blazer, bunda T-Shirt s výrazným potiskem
Nic Dlouhé kalhoty Mikina s výrazným potiskem
Uzavřené boty Maskáče

Oblečení z kategorie Casual Dress Code dnes patří k tomu nejrozšířenějšímu, co moderní muži nosí. Je pohodlné, příjemné a dá se nakombinovat tak, aby bylo opravdu elegantní a líbivé. Ale stejně jednoduše se dá nakombinovat tak, že výsledek je nevyvážený a neestetický. Záleží jen na vás.

Tony Blair

Jean Reno

 

 

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*