Látka End-On-End – oživení látek na košile

Modrá End-On-End košile, Turnbull & Asser

Látka, označovaná jako Fil-à-Fil (francouzský termín) nebo jako End-On-End (anglický termín) je látka, utkaná v plátěné vazbě z vláken dvou barev vláken tak, že (obvykle na osnově) se pravidelně střídají vlákna obou barev. Druhou, doplňkovou barvou je obvykle bílá a to má za efekt, že výsledná barva látky je na první pohled světlejší; až při pohledu opravdu z blízka je možné rozeznat bílá vlákna.

Látka End-On-End se obvykle vyrábí kombinací tmavších vláken (modrá v různých odstínech je nejčastější barvou, ale oblíbená je i fialová, šedá nebo růžová), která v látce převažují a jsou doplněna vlákny v barvě bílé. Obvykle se používá bílých vláken jen v osnově a to v poměru 1:2 k tmavším vláknům – tímto způsobem je bílá barva již ze střední vzdálenosti nerozeznatelná a látka má světlejší, jasnější odstín. Ale při bližším pohledu jsou bílá vlákna patrná a dodávají látce zajímavý, 3D efekt a imitují jemnou texturu.

Bavlněná End-On-End látka dodává i jednobarevné košili jakýsi miniaturní vzorek a tím přidává těmto košilím na zdobnosti a poněkud uvolňují klasický vzhled jednobarevných košilí. Proto se End-On-End bavlněná látka používá nejen u oblekových košilí, ale často i u košilí sportovních, kterým přidává na zajímavosti a poněkud odlišuje tyto košile od běžných.

Naší nabídku luxusních košilí značky Turnbull & Asser z End-On-End látky najdete na www.SEKORA.cz.

 

Fialová End-On-End košile s Button-Down límečkem

Modrá sportovní End-On-End košile, Fred Perry

 

 

 

 

 

 

 

 

Tmavě modrá End-On-End košile, Turnbull & AsserPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*