Žlutá kravata – letní klasika

Bill Clinton

Žlutá kravata je oblíbenou a velmi době nositelnou variantou vázanek. Její jasné, teplé tóny se mimořádně dobře hodí do dnů s hezkým, slunečným počasím, kdy právě žlutá barva dobře koresponduje se zlatavým slunečním světlem. Ačkoliv nepatří žlutá kravata mezi nejrozšířenější, je oblíbená nejen díky své univerzálnosti, ale i proto, že žlutá barva nenese v prostředí západní kultury  žádné výrazně negativní konotace a pocity. Žlutá vázanka se dokonce stala u některých mužů nezbytnou součástí jejich osobního stylu (např. bývalý americký prezident Bill Clinton si žluté kravaty velmi oblíbil a často žlutou vázanku nosí a je možno tvrdit, že je výrazným prvkem jeho osobního stylu).

Žlutá kravata se vzorkem, Versace

Žlutá barva je teplá, radostná barva s výrazným nádechem optimismu. Působí povzbudivě, uvolňujícím a osvobozujícím dojmem a evokuje soulad, harmonii. Má tendenci posilovat sebevědomí jejího nositele a evokuje veselou, otevřenou náladu.

Doplňkovou barvou ke žluté je modrá až fialová; nejbližšími příbuznými barvami jsou oranžová a zelená. Právě díky svému umístění na kole barev se žlutá dobře kombinuje s běžnými barvami pánského oblečení. Asi nejlépe se žlutá varva snáší s modrou; modrá v různých odstínech bývá často doplňkovou barvou na žluté vázance. Kombinace tmavého obleku (šedého, černého nebo temně modrého) se světle modrou košilí a žlutou vázankou patří k absolutní klasice a snad každý muž, který nosí obleky s kravatou tuto kombinaci alespoň občas nosí.

Žlutá se dobře snáší i s odstíny hnědé a proto je žlutá vázanka i dobrou volbou ke sportovně laděným sakům či tvídovým oblekům. Výborně se žlutá vázanka hodí i k blazerům (více se o blazeru dozvíte na našem blogu). Při kombinaci žluté kravaty s bílou košilí se více hodí tmavší, sytější odstíny žluté; jasnější a světlejší odstíny se zase výborně snášejí se světle modrou košilí.

Naší nabídku luxusních žlutých vázanek najdete na www.SEKORA.cz.

David Beckham

Patrick Duffy

 

 

 

 

 

 

 

 

Žlutá vázanka s modrými proužky, Turnbull & AsserPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*